Kolejna zmiana trenera przed startem sezonu PKO Ekstraklasy

Chociaż rozgrywki PKO Ekstraklasy ruszą za dwa tygodnie, dwa kluby już dokonały zmian trenerów. Najpierw z Zagłębiem Lubin pożegnał się Martin Sevela, a następnie ze Stali Mielec odszedł Włodzimierz Gąsior. Już wiadomo, że nowym trenerem mielczan zostanie Adam Majewski.

PKO Ekstraklasa wraca już za dwa tygodnie. Chociaż czasu pozostało coraz mniej, w niektórych klubach dopiero teraz dochodzi do kluczowych zmian. W ubiegłym tygodniu z Zagłębiem Lubin pożegnał się dotychczasowy trener Martin Sevela, który odszedł do saudyjskiego Abha Club. Jego miejsce tymczasowo zastąpi Paweł Karmelita, aczkolwiek wciąż nie poznaliśmy nazwiska szkoleniowca, który na stałe obejmie “Miedziowych”.

Zmiana podyktowana powodami osobistymi

Do nagłych zmian przed rozpoczęciem sezonu doszło również w Stali Mielec. Ze stanowiska trenera zrezygnował bowiem Włodzimierz Gąsior, który w poprzednim sezonie zapewnił drużynie utrzymanie w ekstraklasie. Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie, szkoleniowiec odszedł z klubu z powodów osobistych.

Stal Mielec poinformowała równocześnie, kto poprowadzi zespół w nadchodzących rozgrywkach. Funkcję dotychczas pełnioną przez Włodzimierza Gąsiora objął Adam Majewski – były reprezentant Polski, który w latach 2020-2021 prowadził Stomil Olsztyn.