Ronald Koeman zaniepokojony sytuacją Lionela Messiego

Ronald Koeman zabrał głos w sprawie przyszłości Lionela Messiego. Argentyńczyk aktualnie wciąż nie może przedłużyć umowy z klubem ze względu na wymogi finansowe. 

Lionel Messi na razie pozostaje wolnym zawodnikiem. Umowa Argentyńczyka dobiegła końca z początkiem lipca i aktualnie może sam decydować o swojej przyszłości. Chociaż piłkarz wyraża zainteresowanie powrotem do “Dumy Katalonii”, jego przyszłość wciąż nie jest przesądzona. Wszystko dlatego, że klub może po podpisaniu nowego kontraktu przez gwiazdora nie spełnić limitów ustalonych odgórnie przez władze La Ligi.

“Ufam naszemu prezydentowi”

W dotychczasowych wypowiedziach prezydent klubu Joan Laporta jednak optymistycznie podchodził do całej sytuacji. Tym razem głos na temat przyszłości Messiego w Barcelonie i obecnych okoliczności zabrał trener “Blaugrany”, Ronald Koeman.

Zawsze, gdy problem jest nierozwiązany, możesz się niepokoić. Ufam jednak naszemu prezydentowi, że naprawi ten problem. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo to ważne dla klubu, ale także całej La Ligi, żeby najlepszy piłkarz świata u nas pozostał. Dlatego wszyscy musimy podjąć ku temu wysiłek – przyznał Koeman.

Sytuacja Messiego nie jest jednak jedynym problemem klubu. Poza Argentyńczykiem, FC Barcelona nie może na razie zgłosić do rozgrywek także Sergio Aguero, Memphisa Depaya, Erica Garcii oraz Emersona Royala.