Pedri najlepszym młodym piłkarzem Euro 2020
12.07.2021

W tej kategorii chyba nie było dyskusji. Wielu młodych nieźle się zaprezentowało podczas zakończonego właśnie Euro 2020. Jednak zdecydowanym numerem jeden był Pedri. UEFA uhonorowała pomocnika Barcelony za występ podczas turnieju.

Był jednym z najmłodszych na turnieju. Jeszcze rok temu o tej porze słyszeli o nim tylko kibice Barcelony. I to nie chodzi o zwykłego fana Blaugrany, a raczej takiego, który zagląda do rezerw czy juniorów, by sprawdzać potencjalne gwiazdy przyszłości Camp Nou. Tymczasem Pedri ma za sobą kapitalny premierowy sezon. Dopiero w marcu zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii, a na Euro pojechał jako podstawowy zawodnik.

Ale to że był podstawowym zawodnikiem to mało powiedziane. Pięć razy zagrał komplet minut – 3 razy po 90 i dwa razy po 120 – a tylko raz zszedł przed końcem. To wymiana na rzuty karne ze Szwajcarią. Wszedł za niego Rodri i… przestrzelił swoją jedenastkę! Być może to znak dla Luisa Enrique, by w przyszłości nie zmieniać pomocnika Barcelony. Pedri poza czasem gry, był także na czele innej klasyfikacji – przebiegniętych kilometrów.

Jeśli ktoś myśli, że po rozegraniu 66 meczów w tym sezonie (Barcelona i dwie reprezentacje Hiszpanii) to koniec… jest w dużym błędzie. Pedri przed sobą ma jeszcze Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Spore wątpliwości pojawiały i pojawiają się na ten temat, gdyż po takim wyeksploatowaniu organizmu w trakcie sezonu, warto byłoby pomyśleć o porządnym odpoczynku dla młodego gwiazdora.