Dawid Kurminowski idzie do Danii
12.07.2021

Ostatnie informacje o powrocie do Polski nie sprawdziły się. Mówiło się o Pogoni Szczecin, Śląsku Wrocław, ale kierunek jest inny. Dawid Kurminowski wybrał ligę duńską. Od nowego sezonu będzie piłkarzem Aarhus GF.

Według doniesień medialnych kwota transferu ma opiewać na około milion euro. Tyle Duńczycy zapłacą dotychczasowemu pracodawcy napastnika – słowackiej MSK Żilinie. W barwach klubu naszych południowych sąsiadów Dawid Kurminowski został właśnie królem strzelców ligi. Strzelił aż 20 goli i było jasne, że poszuka nowego wyzwania w mocniejszej lidze. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podawał na Twitterze, że wychowanek Lecha Poznań miał wiele ofert z różnych krajów, w tym wiele ze wschodu, które oferowały znacznie wyższe zarobki.

Ostatecznie wybrał ligę duńską i klub Aarhus. Co ciekawe to były klub Kamila Grabary. Nasz golkiper nowy sezon rozpocznie już w FC Kopenhaga, lecz wcześniej w Aarhus grał na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu. Rówieśnicy i znajomi z młodzieżowej reprezentacji mieli więc okazje wymienić się doświadczeniami na temat gry w tym zespole.

Warto nadmienić, że sezon ligi duńskiej już rusza w najbliższy weekend. W poprzednim nowy klub Kurminowskiego zajął czwarte miejsce, dzięki czemu zakwalifikował się do europejskich pucharów. Do gry przystąpi od drugiej rundy Ligi Konferencji Europy, ale nie czeka ich trudne zadanie. Zmierzą się ze zwycięzcą pary Bala Town(Walia) – Larne(Irlandia Północna).