Arjen Robben kończy piłkarską karierę!
15.07.2021

W ostatnich miesiącach Arjen Robben reprezentował barwy FC Groningen. 37-letni napastnik postanowił nie tylko zakończyć przygodę z tym holenderskim zespołem, ale również podjął decyzję o pożegnaniu się z piłką. 

Pierwsze kroki w profesjonalnej karierze Arjen Robben stawiał właśnie w ekipie FC Groningen. Następnie ofensywny gracz trafił do PSV, by w końcu doczekać się zagranicznego transferu. Piłkarza pozyskała Chelsea, w której Robben grał przez trzy lata. Kolejnymi przystankami zawodnika były Real Madryt oraz Bayern.

Znacznie lepiej Arjen Robben może wspominać pobyt w Monachium. 37-latek reprezentował barwy “Bawarczyków” przez dziesięć lat. W 2019 roku Holender ogłosił zakończenie kariery. Nie była to jednak ostateczna decyzja zawodnika, gdyż dwanaście miesięcy później Arjen Robben został piłkarzem FC Groningen.

Robben kończy piłkarską karierę

Po roku pobycie w zespole z Eredivisie, Arjen Robben na stałe żegna się z futbolem. 37-latek poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W trakcie swojej piłkarskiej kariery Robben cieszył się m.in. z triumfu w Lidze Mistrzów, wygranych w trzech z pięciu topowych lig (Anglia, Hiszpania, Niemcy), a także z wielu krajowych pucharów.