West Ham finalizuje transfer bramkarza. Łukasz Fabiański będzie miał poważnego konkurenta!
29.07.2021

Kilka miesięcy temu Łukasz Fabiański przedłużył swój pobyt w ekipie “Młotów” do końca sezonu 2021/2022. W trakcie najbliższej kampanii 36-latek będzie toczyć bój o miejsce w wyjściowym składzie. West Ham sfinalizował bowiem wypożyczenie golkipera PSG. To Alphonse Areola. 

Francuski bramkarz spędził ubiegły sezon na wypożyczeniu w Fulham. Choć londyński zespół spadł do Championship, to 28-latek otrzymywał sporo pozytywnych słów w kontekście swoich występów. Najwidoczniej Areola zrobił spore wrażenie na West Hamie.

Areola trafi do West Hamu

Przedstawiciele “Młotów” uzgodnili bowiem z PSG wypożyczenie francuskiego golkipera. Alphonse Areola trafił do West Hamu na sezon 2021/2022, a londyński zespół zagwarantował sobie także opcję wykupu po kampanii.

Trudno na ten moment powiedzieć, jaką dokładnie rolę Areola będzie pełnić w szeregach “Młotów”. Jest to z pewnością znacznie bardziej wymagający konkurent dla Fabiańskiego niż Darren Randolph. Trzeba jednak pamiętać, że za sprawą szóstego miejsca na koniec sezonu 2020/2021, West Ham zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Możliwy jest zatem scenariusz, w którym jeden golkiper będzie grać w pucharach (LE+FA Cup+EFL Cup), natomiast drugi będzie występować w lidze.