Lucas Podolski zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. Górnik przegrał z Lechem!
30.07.2021

Oczy wielu kibiców PKO BP Ekstraklasy były dziś skierowane na Zabrze. Wszystko za sprawą meczu Górnika z Lechem i bardzo prawdopodobnym debiucie Lucasa Podolskiego. 36-latek zameldował się na murawie w drugiej połowie spotkania. Niemiecki gracz nie będzie jednak najlepiej wspominać swojego pierwszego występu w polskiej ekstraklasie. Górnik przegrał z Lechem 1:3.

Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla Górnika Zabrze. W ósmej minucie do siatki trafił Jesus Jimenez, który wykorzystał jedenastkę. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy stan meczu wyrównał Jakub Kamiński.

Debiut Lucasa Podolskiego

Już na początku drugiej części spotkania na murawie zameldował się Lucas Podolski, który tym samym zaliczył debiut w PKO BP Ekstraklasie. 36-latek nie będzie dobrze wspominać tego meczu, gdyż to Lech Poznań sięgnął po trzy punkty, strzelając jeszcze dwa gole.

Sam Podolski zaliczył całkiem obiecujący debiut. Piłkarz Górnika skupiał się przede wszystkim na rozgrywaniu piłki i popisał się kilkoma bardzo dobrymi zagraniami. Nie wystarczyło to jednak, by zespół z Zabrza zdobył przynajmniej jedno oczko.