Fundusz inwestycyjny kupuje udziały w LaLiga. Kluby dostaną zastrzyk gotówki!
04.08.2021

Bardzo ciekawe informacje dotarły dzisiaj z Hiszpanii. Fundusz inwestycyjny CVC wykupił 10% udziałów w spółce LaLiga. To bardzo dobre wieści dla klubów Primera oraz Segunda A, które mają zgarnąć – do podziału – nawet 90% z 2,7 miliarda euro, jakie fundusz wpłaci na konto ligi!

Nie od dzisiaj wiadomo, że Hiszpanie chcieliby gonić Anglików i jej Premier League. Wydaje się, że na dzisiaj przewaga tylko się zwiększała. Tymczasem londyńsko-luksemburski fundusz może sporo pomóc klubom LaLiga. Aż 2,7 miliarda euro, które odpowiadają 10% udziałom ma w dużej mierze zostać rozdysponowane pomiędzy 42 kluby na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych. Z całego przedsięwzięcia około 100 milionów euro pójdzie na piłkę kobiecą i amatorską. Rozdzieleniem tych pieniędzy zajmie się federacja do spółki z hiszpańskim rządem.

Kwoty będą dzielone według klucza z umów telewizyjnych. To oznacza, że najwięcej zarobią najbogatsi. Mówi się, że Real i Barcelona mogą zgarnąć nawet ponad 250 milionów euro!

Zarejestrują Leo Messiego!

Warto jednak wiedzieć, że kluby nie będą miały pełnej dowolności w wydawaniu pieniędzy. Według artykułu na stronie Realmadryt.pl wynika, że 70% kluby muszą przeznaczyć na infrastrukturę. W jej skład wchodzić będzie infrastruktura cyfrowa. Po 15% będzie można przeznaczyć na spłatę długów oraz zwiększenie limitów płacowych. To ostatnie to idealna decyzja dla Barcelony. Dzięki temu zarejestrują Leo Messiego! Argentyńczyk jest gotowy podpisać kontrakt. Kłopotem dotychczas była kwestia rejestracji. Teraz dodatkowe środki umożliwią ten ruch Blaugranie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO