Legia Warszawa ponownie ukarana przez UEFA. Kibice nie wejdą na “Żyletę”
16.08.2021

UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body nałożyła na Legię Warszawa karę w postaci zamknięcia Trybuny Północnej na najbliższe spotkanie eliminacji Ligi Europy ze Slavią Praga.

Zamknięta trybuna na mecz ze Slavią

Problemów Legii Warszawa z UEFA ciąg dalszy. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie mistrza Polski, podczas najbliższego spotkania eliminacji Ligi Europy ze Slavią Praga część stadionu zostanie zamknięta. Chodzi dokładniej o Trybunę Północną, czyli popularną “Żyletę”. Nałożona przez UEFA kara jest efektem użycia środków pirotechnicznych podczas meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb.

Na tym jednak nie koniec, bowiem na klub nałożono także karę finansową za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie tego samego spotkania. Jak już wiadomo stołeczny klub złożył wniosek o uzasadnienie decyzji, a zaraz po jego otrzymaniu odwoła się od decyzji UEFA.

Pokonać Slavię

Przypomnijmy, że po odpadnięciu w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legię czekają dwa spotkania ze Slavią Praga, których stawką będzie gra w fazie grupowej Ligi Europy. Pierwsze wyjazdowe spotkanie rozegrane zostanie 19 sierpnia, a rewanż w Warszawie zaplanowano na 26 sierpnia. Mistrza Polski na pewno zobaczymy jesienią w europejskich pucharach, gdyż nawet w przypadku niepowodzenia w najbliższym dwumeczu klub zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO