Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!
18.08.2021

W środę 18 sierpnia poznaliśmy nazwisko nowego prezesa PZPN. Po dziewięciu latach kadencji Zbigniewa Bońka, najważniejszą funkcję w polskiej piłce przejął Cezary Kulesza, który tym samym został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W grze o rolę prezesa PZPN było dwóch kandydatów: Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza. Początkowo większe szanse na przejęcie stołka przyznawano Markowi Koźmińskiemu, którego uznawano jak naturalnego następcę Zbigniewa Bońka. Z biegiem czasu karty się odwróciły. Od początku lipca wyraźnym faworytem był Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN

Przed poznaniem nazwiska nowego prezesa, Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze przeszło przez kilka głosowań. Za pośrednictwem aklamacji, Zbigniew Boniek został uznany honorowym prezesem PZPN.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na głosowanie. Przed tym jednak obaj kandydaci dokonali finalnych wystąpień. Różniły się one znacząco. Marek Koźmiński długo przebywał na mównicy, gdzie nietrudno było wyczuć rozczarowanie postępem kampanii. Z kolei Cezary Kulesza udzielił wystąpienia, które trwało… kilka minut.

Niespodzianki w kontekście wyborów nowego prezesa PZPN nie było. Sprawy polskiej piłki lądują w rękach Cezarego Kuleszy, który został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Za wybór odpowiadało łącznie 115 ważnych głosów. Kulesza otrzymał poparcie od 92 delegatów, natomiast Marek Koźmiński od 23.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO