Hiszpania bez selekcjonera na dzień przed mistrzostwami
13.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 13:08

We wtorek Julen Lopetegui podpisał umowę z Realem Madryt. Dzień później przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Hiszpanii.

51-letni szkoleniowiec, który z drużyną narodową pracował od 2016 roku, miał poprowadzić Hiszpanię w rosyjskim mundialu, a po zakończeniu udziału w turnieju dołączyć do klubu z Madrytu. Szef hiszpańskiej federacji Luis Rubiales poinformował na konferencji w Krasnodarze o zwolnieniu szkoleniowca.

Hiszpania rozpoczyna bez trenera

Lopetegui pod koniec maja przedłużył umowę z federacją do 2020 roku, by we wtorek ogłosić, że odchodzi do Realu. Powodem było upublicznieniem informacji o podpisaniu przez trenera kontraktu z klubem z Madrytu. – Są pewne normy zachowania. Prosiłem, żeby niczego nie upubliczniać. Podjęto działania, mimo że prosiłem o wstrzymanie się. Nikt nie jest ponad zasadami, zawsze najważniejsze jest dobro reprezentacji – powiedział Rubiales.

Następca Lopeteguiego nie został jeszcze wybrany. Hiszpańskie media spekulują, że reprezentację w piątkowym meczu mistrzostw świata przeciwko Portugalii poprowadzi trener kadry U-21 Albert Celades.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO