Dominik Furman zawieszony na trzy mecze!
19.08.2021

Rok trwał rozbrat środkowego pomocnika z Wisłą Płock i Ekstraklasą. Dominik Furman wrócił do Płocka po przygodzie w tureckim Genclerbirligi. Póki co zamiast fajerwerków piłkarskich, zaprezentował raczej saneczkarstwo. Ostatni “wyczyn” w meczu z Piastem Gliwice komisja ligi wyceniła na trzy mecze zawieszenia.

Sobotnie spotkanie Piast Gliwice – Wisła Płock było najciekawszym widowiskiem 4. kolejki Ekstraklasy. Gliwiczanie prowadzili już 3:1, by stracić to wszystko na jedenaście minut przed końcem. Dopiero bramka Jakuba Czerwińskiego zapewniła Piastowi wygraną 4:3. Jednak po drodze miało miejsce kluczowe wydarzenie dla losów spotkania.

W 65. minucie gospodarze prowadzili jeszcze dwoma bramkami. Wówczas Dominik Furman zdecydował się na wjazd “saniami” w nogi młodego Arkadiusza Pyrki. Na szczęście wychowanek Znicza Pruszków nie ucierpiał w tym starciu. Sędzia Sebastian Krasny nie pokazał od razu czerwonej kartki. Jednak po analizie VAR, wyrzucił z boiska gracza płockiego klubu.

Miesiąc przerwy

Zawieszenie oznacza, że Dominik Furman nie zagra aż do połowy września. Omijają go potyczki z Zagłębiem Lubin, Rakowem Częstochowa i Górnikiem Łęczna. Prawdopodobny powrót nastąpi dopiero w weekend 18-19 września – za miesiąc! – gdy rywalem Wisły Płock będzie Jagiellonia Białystok.