FIFA zapowiada pomoc afgańskim piłkarzom
22.08.2021

Jak poinformowała sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Fatma Samoura, FIFA pomoże afgańskim piłkarzom opuścić kraj, który w ostatnim czasie znalazł się pod rządami talibów. 

Uciec za wszelką cenę

Po tym jak władzę w Afganistanie odzyskali talibowie, tysiące Afgańczyków podejmuje desperacką próbę opuszczenia kraju. Jakiś czas temu Internet obiegło nagranie, na którym widać jak z odlatującego samolotu wypada człowiek, który nie miał szans dostać się na pokład i zdecydował chwycić się podwozia maszyny.

Niedługo później świat zszokowała informacja, że we wnęce kołowej jednego z samolotu znaleziono ciało młodzieżowego reprezentanta Afganistanu Zakiego Anwariego. Do wydarzeń mających miejsce w Afganistanie zdecydowała odnieść się FIFA.

Z pomocą piłkarzom

Międzynarodowa Federacja Piłkarska zapowiedziała, że pomoże wszystkim afgańskim piłkarzom, który będę chcieli opuścić swój kraj. W przeszłości FIFA była już zaangażowana w ewakuację piłkarzy z Afganistanu. Teraz sytuacja ponownie wymaga tego typu działań.

Sekretarz generalna FIFA Fatma Samoura zapowiedziała, że organizacja współpracuje w tej sprawie z FIFPro – organizacją zrzeszającą około 60 tysięcy piłkarzy z 65 krajów. W ostatnich dniach FIFA i FIFPro podjęły rozmowy z rządami w celu opracowania planu ewakuacji zagrożonych sportowców. Celem całej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa jak największej ilości sportowców, jednak, jak zaznacza Samoura, wymaga to najpierw oszacowania liczby zawodników, którzy mogą potrzebować pomocy.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO