Piotr Zieliński kontuzjowany. Jak poważny jest uraz Polaka?

23.08.2021

Podczas niedzielnego meczu pierwszej kolejki Serie A pomiędzy Napoli i Venezią kontuzji prawego uda nabawił się Piotr Zieliński. Polak zmuszony był opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie spotkania i jego występ we wrześniowych meczach reprezentacji Polski stanął pod sporym znakiem zapytania.

Napoli poinformowało na swojej stronie internetowej, że podczas meczu z Venezią Piotr Zieliński nabawił się kontuzji uda i najprawdopodobniej czeka go przerwa w grze. Wciąż nie jest pewne jak długo zmuszony będzie pauzować Polak. Włoskie media spekulują o 2-3 tygodniach przerwy w treningach.

Pechowy mecz Napoli

Pomimo że Napoli pokonało Venezię 2:0 mecz z beniaminkiem Serie A zdecydowanie nie należał do najłatwiejszych. Najpierw czerwoną kartką ukarany został Victor Osimhen, a nieco ponad kwadrans później, po starciu z obrońcą, kontuzji doznał Piotr Zieliński, w wyniku czego zmuszony był poprosić o zmianę.

Nawet w obliczu gry w dziesiątkę i kontuzji Polaka, Napoli zdołało strzelić dwie bramki i wygrać spotkanie. Pewne jednak stało się, że w najbliższym meczu z Genoą Luciano Spalletti nie będzie mógł skorzystać z usług żadnego z piłkarzy, którzy przedwcześnie opuścili plac gry.

Ból głowy Paulo Sousy

Problem ma również Paulo Sousa, który powołał Zielińskiego na wrześniowe mecze reprezentacji z Albanią, San Marino i Anglią. Bardzo możliwe, że polski pomocnik nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu i Portugalczyk zmuszony będzie powołać kogoś w jego miejsce.

To jednak nie koniec problemów Sousy. W meczach pierwszej kolejki Serie A nie błyszczeli także inni reprezentanci Polski. Fatalne spotkanie zaliczył Wojciech Szczęsny, który mocno przyczynił się do tego, że Juventus wywalczył z Udinese zaledwie jeden punkt. Pechowo swój występ zakończył również Bartłomiej Drągowski, który w 17 minucie opuścił boisko z czerwoną kartką.