Michał Karbownik w Olympiakosie Pireus

26.08.2021
Wielu widziało w nim przyszłą gwiazdę polskiej piłki i zastanawiało się, czemu Legia Warszawa oddała go praktycznie za bezcen do takiego klubu, jak Brighton. Dziś już wiemy, że przygoda Karbownika w Anglii na razie (?) dobiegła końca.

Wypożyczenie z opcją pierwokupu

Były piłkarz warszawskiej Legii przechodzi do 46-krotnego Mistrza Grecji na  zasadzie wypożyczenia. Według dziennikarza serwisu Meczyki.pl, Tomasza Włodarczyka 20-latek ma w piątek przejść testy medyczne, po których ma być podpisany kontrakt. Właściciel Weszło.com, Krzysztof Stanowski podał dziś informację na swoim twitterze, że Grecy zapłacili za tę transakcję milion euro, a kwota wykupu jest równa 5 milionom euro.

Szukał i znalazł

Przygoda Michała Karbownika w Anglii nie potoczyła się, tak jak życzyłby sobie sam piłkarz i jego agent. Mariusz Piekarski w te wakacje szukał nowego miejsca dla 20-latka i ponoć były rozważane różne opcje: od Hiszpanii przez Belgię, czy Holandię. Finalnie stanęło na utytułowanym greckim klubie  i nie pozostaje nam nic innego, jak przyglądać się nadal rozwojowi kariery uzdolnionego piłkarza.