Real finalizuje transfer Camavingi. Francuz był też na celowniku PSG
31.08.2021

Po tym jak Real Madryt zrezygnował z prób pozyskania Kyliana Mbappe, na ich celowniku znalazł się inny młody piłkarz. Eduardo Camavinga to 18-letni pomocnik Rennes, o którego transfer zabiegało w ostatnim czasie również PSG. 

Wydaje się, że po nieudanych negocjacjach w sprawie transferu Kyliana Mbappe do Realu, Florentino Perez postanowił wymierzyć prztyczek w nos paryżan. Klub z Madrytu jest o krok od sprowadzenia na Santiago Bernabeu Eduardo Camavingi, 18-letniego Francuza, który w ostatnim czasie łączony był przede wszystkim z przenosinami do PSG.

Kwestia ceny

Camavinga ma kosztować Real nieco ponad 30 mln euro, gdyż podobnie jak w przypadku Mbappe, jego umowa z klubem dobiega końca za niecałe 12 miesięcy. Zakontraktowanie Camavingi, który uznawany jest za jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy na świecie to więc dla klubu z Santiago Bernabeu spora oszczędność, zwłaszcza w porównaniu do 200 mln euro, o których mówiło się w przypadku transferu Mbappe.

Trudno nie oprzeć się też wrażeniu, że Florentino Perez postanowił zagrać na nosie władzom PSG, które najbardziej jak to możliwe utrudniały Realowi pozyskanie w tym okienku Kyliana Mbappe. Paryżanie znaleźli się w analogicznej sytuacji jeśli chodzi o transfer Camavingi. Rennes zażądało od PSG sporej kwoty, na którą klub z Parc de Princes nie chciał przystać. W trakcie negocjacji do gry włączył się jednak trzeci gracz, który błyskawicznie osiągnął porozumienie z klubem Camavingi, którego najprawdopodobniej zobaczymy już niebawem na Santiago Bernabeu.

Według Fabrizio Romano piłkarz ma kosztować Real 31 mln euro, jednak po spełnieniu określonych warunków kwota ta może wzrosnąć. Francuz podpisze 5-letni kontrakt i dołączy do Realu już teraz, w grę nie wchodziło wypożyczenie.

Sprawdź relację z ostatniego dnia okna transferowego!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO