Mecz Brazylia – Argentyna odwołany! Do akcji wkroczyły służby!

05.09.2021

Zaskakujące sceny w meczu Brazylia – Argentyna. Hitowe spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze zostało odwołane! Na boisku pojawiły się specjalne służby sanitarne oraz policja.

Na murawie nieuprawnieni piłkarze

Mecz został przerwany, ponieważ zdaniem brazylijskich służb na murawie w drużynie argentyńskiej przebywali nieuprawieni do tego gracze.

Zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego na stadionie w Sao Paulo doszło do zaskakujących scen. Na murawie nagle pojawiły się brazylijskie służby sanitarne w asyście policji i spotkanie musiało zostać wstrzymane.

Sprawa dotyczy czterech zawodników reprezentacji Argentyny, którzy występują na co dzień w klubach Premier League: Emiliano Martineza, Cristiana Romero, Giovaniego Lo Celso oraz Emiliano Buendii.

Zawodnicy ci złamali obowiązujące w Brazylii protokoły oraz obostrzenia covidowe i skłamali, że nie przebywali w ciągu ostatnich 14 dni na terytorium Wielkiej Brytanii.

Nie jest to prawdą, ponieważ Martinez i Buendia (obaj Aston Villa) zagrali po 90 minut w spotkaniu z Brentford 29 sierpnia, a Romero i Lo Celso (obaj Tottenham) wystąpili w spotkaniu kwalifikacji Ligi Konferencji Europy z Pacos de Ferreira 26 sierpnia.

Argentyna wiedziała czym to grozi?

Już przed rozpoczęciem meczu w mediach pojawiały się informacje, że ewentualne pojawienie się na boisku wymienionych powyżej graczy może mieć dla Argentyńczyków fatalne konsekwencje.

Mimo tego Martinez, Romero oraz Lo Celso wyszli na starcie z Brazylią w pierwszym składzie. Na reakcję ze strony brazylijskich służb nie trzeba było długo czekać.

Mecz ostatecznie odwołany

Po tym jak spotkanie zostało przerwane i piłkarze oraz przedstawiciele obu reprezentacji zaczęli ze sobą rozmawiać, mecz został ostatecznie odwołany. Nowy termin jego rozegrania nie jest jeszcze znany.