Puchar Polski: Dawid Nowak zawita do Bełchatowa
25.09.2018
kurs 1.84
Puchar Polski
Bełchatów - Garbarnia (2,5 gola w meczu)
-

Dawid Nowak najlepsze lata swojej kariery spędził w Bełchatowie. W środę 33-piłkarz ponownie zawita na stadion przy ul. Sportowej 3. W pierwszej rundzie rozgrywek Pucharu Polski jego Garbarnia Kraków zmierzy się z miejscowym GKS. Początek meczu o godzinie 18.30.

Zawodnik do Bełchatowa trafił w przerwie zimowej sezonu 2005/06 ze Zdroju Ciechocinek. W zespole Brunatnych występował do sezonu 2012/13. Później przeniósł się co Cracovii, gdzie już tak nie błyszczał, a borykał się z pozasportowymi problemami. Przez wiele lat należał do czołowych zawodników GKS. W jego barwach rozegrał w ekstraklasie 135 meczów w których zdobył 41 bramek. W trakcie trwania tego sezonu związał się z pierwszoligową Garbarnią. Wystąpił w siedmiu spotkaniach, raz wpisując się na listę strzelców. W środę jego nowy klub w Bełchatowie powalczy o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Nie będzie to łatwe zadanie. Trener Mirosław Hajdo nie ukrywa, że dla niego i drużyny priorytetem są rozgrywki ligowe. Stąd w Bełchatowie beniaminek I ligi może zagrać w dość eksperymentalnym składzie.  Przede wszystkim chcemy skoncentrować się na rozgrywkach pierwszej ligi. W naszym składzie z pewnością pojawią się zmiany. Zawodnicy, którzy grali mniej, będą mieli znakomitą okazję, aby pokazać się w meczu pucharowym – zapowiada szkoleniowiec Garbarni. Kadra zespołu z Krakowa nie jest szeroka, także walka w Pucharze Polski może zostać szybko zakończona.

Bełchatów do spotkania przystąpi po dwóch ligowych porażkach. Zespół, który przez dziewięć kolejek był niepokonany, wpadł w dołek. Przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków (0:1) i u siebie ze Stalą Stalowa Wola (1:2). – Jest nam nieco pod górkę, natomiast w takich trudnych momentach twardziele idą dalej. Mam nadzieję, że już w najbliższym spotkaniu pokażemy charakter i jakość a GKS będzie zwycięski – podkreśla trener Artur Derbin.

Fortuna na sukces miejscowych w regulaminowym czasie gry proponuje stawkę 2.40, a na gości 2.83. Naszym zdaniem do kolejnej rundy awansuje GKS, któremu bardziej zależy na tych rozgrywkach. Awans Bełchatowa 1.70. Zespoły nie należą do bramkostrzelnych, dlatego zdarzenie poniżej 2,5 gola wydaje się bezpieczne – 1.84.