Matty Cash w reprezentacji Polski? Boniek odpowiedział Romano

19.09.2021

Zbigniew Boniek odniósł się do doniesień popularnego włoskiego dziennikarza sportowego Fabrizio Romano, który poinformował w sobotę na Twitterze, że Matty Cash z Aston Villi może w niedalekiej przyszłości zagrać w reprezentacji Polski.

Do medialnych doniesień w tej sprawie odniósł się również rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski.

Matty Cash będzie grał dla Polski?

O tym, że Matty Cash, obrońca Aston Villi może występować w reprezentacji Polski głośno było już w ubiegłym roku, gdy pisało się, że jego osoba ma być rozważana przy powołaniach do kadry na Euro 2020. Głos w sprawie zabrał wtedy sam zawodnik, który przyznał, że jego matka jest w połowie Polką, płynnie mówi w języku polskim i że faktycznie ktoś kontaktował się z jego agentem w kwestii ewentualnej gry dla reprezentacji Polski.

Ostatecznie Cash powołania jednak nie otrzymał, ale sprawa powróciła teraz przy okazji Fabrizio Romano. Znany włoski dziennikarz sportowy potwierdził na swoim Twitterze doniesienia z angielskich mediów, jakoby Polacy podjęli działania w kierunku przekonania Casha do gry w biało-czerwonych barwach, a sam zawodnik czeka teraz na polski paszport.

Boniek odpowiada Romano

Do doniesień Fabrizio Romano szybko odniósł się Zbigniew Boniek. „Bzdura Fabrizio, gwarantuje Ci” – napisał były prezes PZPN na swoim Twitterze, krótko kwitując sensacyjne doniesienia na temat Matty’ego Casha.

Głos w sprawie zabrał również Jakub Kwiatkowski: „Widzę, że angielscy dziennikarze „wiedzą” więcej, co dzieje się w polskiej kadrze. Nie było i nie ma tematu gry Matthew Casha w reprezentacji Polski. Tematu nie może być, bo Cash nie ma polskiego obywatelstwa” – zakomunikował rzecznik prasowy PZPN.