Matty Cash w reprezentacji Polski? Paulo Sousa zabiera głos

22.09.2021

Od kilku dni temat Matty’ego Casha w reprezentacji Polski dominuje w większości polskich mediów sportowych. Głos na ten temat zabrali już między innymi ojciec piłkarza czy Zbigniew Boniek. Doczekaliśmy się również deklaracji od Paulo Sousy.

Piłkarz Aston Villi w reprezentacji?

Matty Cash to piłkarz Aston Villi, który gra na pozycji prawego obrońcy. Zarówno w ubiegłym, jak i obecnym sezonie piłkarz był jednym z lepszych zawodników na swojej pozycji. Niedawno Daily Mail przekazało informację, jakoby zawodnik miał się starać o polskie obywatelstwo. Doniesienia te potwierdził kilka dni temu ojciec piłkarza, który powiedział, że piłkarz jest na etapie zbierania wszystkich potrzebnych dokumentów. Przyznanie Cashowi polskiego obywatelstwa nie powinno stanowić wielkiego problemu, gdyż matka obrońcy Aston Villi jest Polką.

Za wcześnie na konkrety

Głos na temat ewentualnego powołania Casha do reprezentacji zabierali już kibice, dziennikarze, działacze. Teraz jednak głos zabrał sam Paulo Sousa: – W tym momencie nie chcę o nim myśleć, bo nie jest polskim zawodnikiem. Kiedy jednak otrzyma paszport, zajmę się tym tematem. Na razie jednak nie ma powodu, aby o nim dyskutować.

24-latek nie ma większych szans na grę w reprezentacji Anglii, gdyż pozycja prawego obrońcy jest jedną z najlepiej obsadzonych w kadrze prowadzonej przez Garetha Southgate’a. W reprezentacji Polski jego szanse na grę byłyby o wiele większe, jednak wydaje się, że w tym roku Casha jeszcze w biało-czerwonych barwach nie zobaczymy.