Robert Lewandowski: „W każdym meczu gramy o zwycięstwo”
05.10.2021

Robert Lewandowski wziął udział we wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski przed październikowymi meczami kadry z San Marino oraz Albanią.

Kapitan “Biało-Czerwonych” odniósł się m.in. do zbliżających się spotkań, kwestii swojego występu z San Marino oraz tego, kto może być jego partnerem w ataku w najbliższych meczach. Wypowiedział się też na temat swojej przyszłości w Bayernie Monachium oraz walki o Złotą Piłkę.

Lewandowski 2025?

Na konferencji prasowej Robert Lewandowski odniósł się m.in. do krążących w niemieckich mediach plotek na temat tego, że chciałby przedłużyć swoją umowę z Bayernem do 2025 roku i podjął już w tej sprawie rozmowy z niemieckim klubem.

Nie było żadnych rozmów. Pierwsze słyszę. Nic z tych rzeczy na dzień dzisiejszy nie ma racji bytu – odniósł się krótko do wspomnianych plotek napastnik monachijskiej drużyny.

“Dużo do poprawy”

W kontekście meczu z Albanią, kapitan Polaków stwierdził, że po pierwszym meczu z tym rywalem jest dużo rzeczy do poprawy, bo przeciwnicy polskiej reprezentacji mieli za dużo swobody w poprzedniej konfrontacji.

Zespół Albanii zdecydowanie dobrze wyglądał mając piłkę przy nodze, dobrze rozgrywał, przesuwał. Na za dużo mu pozwalaliśmy i na pewno z tej strony mamy dużo do poprawy – stwierdził Robert Lewandowski.

Od początku z San Marino?

Kapitana reprezentacji Polski zapytano także o to, czy wybiegnie w pierwszym składzie na sobotni mecz z San Marino. Okazuje się, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat. Nie było na to czasu i okazji – powiedział Robert Lewandowski.

Buksa czy Świderski?

Kapitana reprezentacji Polski zapytano także o to, z kim wolałby wystąpić w ataku w najbliższych meczach. W odpowiedzi Robert Lewandowski powiedział, że decyzja z pewnością zostanie poparta analizą przeciwnika i taktyką na dany mecz. Docenił też zarówno Adama Buksę jak i Karola Świderskiego mówiąc, że obaj prezentują wysoką jakość.

Ligowcy potrzebują regularności

Na konferencji prasowej pojawił się też wątek małej liczby zawodników z Ekstraklasy w gronie powołanych do reprezentacji.

Wydaje mi się, że w ostatnich latach często było tak, że piłkarz zagrał dwa, trzy mecze, strzelał bramki i już powoływano go do kadry. Żeby wejść na poziom międzynarodowy w Ekstraklasie moim zdaniem trzeba się trochę bardziej wyróżnić niż trzema bramkami czy pięcioma dobrymi spotkaniami. Poziom trzeba ustabilizować na dłuższą metę – tak odniósł się do tej kwestii Robert Lewandowski.

“W każdym meczu gramy o zwycięstwo”

W kontekście obu najbliższych spotkań reprezentacji Robert Lewandowski podkreślił, że każdy mecz jest dla kadrowiczów tak samo ważny i że celem drużyny jest wygrywanie oraz zdobywanie punktów bez zbędnego kalkulowania.

Większość rzeczy zależy od nas. Każdy mecz jest ważny i w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Musimy utrzymywać poziom niezależnie od tego z kim gramy – stwierdził kapitan “Biało-Czerwonych”.

Walka o Złotą Piłkę

Każdy dobry występ może wzmocnić moją pozycję. Oczywiście byłaby to wielka duma i wielkie wyróżnienie – powiedział Robert Lewandowski zapytany o swoje odczucia co do wyścigu o Złotą Piłkę.

Obrona – element do poprawy

Na konferencji prasowej pojawił się też temat dużej liczby bramek traconych przez reprezentację pod wodzą Paulo Sousy.

Na pewno jest to element do poprawy. Styl ofensywny stwarza ryzyko w obronie. Niektóre stracone gole faktycznie ciężko wytłumaczyć. Musimy dawać przeciwnikom mniej czasu i miejsca. Nasz cel i wyzwanie to poprawa gry w obronie – odniósł się do tej kwestii Robert Lewandowski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO