Ekstraklasa: Wisła Kraków – Korona. Lettieri nie liczy na zmęczenie rywala
28.09.2018
kurs 1.85
Ekstraklasa
Wisła Kraków - Korona (powyżej 2,5 gola)
+

Gino Lettieri jest przekonany, że dogrywka w meczu Pucharu Polski z Lechią nie wpłynie na postawę Wisły w sobotę. – Od wtorku do soboty to dużo czasu dla profesjonalnej drużyny. To był dla nich dopiero pierwszy taki angielski tydzień w tym sezonie, więc nie powinno stanowić to dla nich problemu – uważa szkoleniowiec Korony. Początek meczu o godzinie 20.30.

Biała Gwiazda we wtorek w rozgrywkach PP rozegrała z Lechią 120 minut. Po regulaminowym czasie i dogrywce było 1:1, a goście lepiej wykonywali rzuty karne. W  tym meczu urazu nabawił się Marko Kolar.  Konieczna będzie operacja barku po faulu Alomerovicia. To boli mnie najbardziej po tym spotkaniu, bo Marko grał dobrze, na treningach wykazywał dobrą dyspozycję i dlatego zagrał od początku. Nie chciałbym wyrokować, ile może potrwać przerwa, ale potrzebny będzie zabieg – stwierdził trener Maciej Stolarczyk.

To nie jedyne problemy kadrowe zespołu z Krakowa. W tygodniu urazu doznał Tibor Halilović. – Nie chcę wyrokować, czy Tibor będzie gotowy na mecz z Koroną, ale mam taką nadzieję – powiedział szkoleniowiec gospodarzy. W zespole Korony zabraknie Ivana Jukicia. – Rozpoczął już treningi, ale to jeszcze trochę potrwa, zanim będzie do naszej dyspozycji. Myślimy, że w przyszłym tygodniu powinien być już gotowy do gry – poinformował Lettieri.

Wisła nie powinna być zmęczona

Szkoleniowiec gości nie liczy na zmęczenie rywala po spotkaniu z Lechią. – Od wtorku do soboty to dużo czasu dla profesjonalnej drużyny. To był dla nich dopiero pierwszy taki angielski tydzień w tym sezonie, więc nie powinno stanowić to dla nich problemu. My mieliśmy podobnie parę tygodni temu, gdy graliśmy w poniedziałek, a od razu w piątek musieliśmy jechać do Legnicy. Nie mieliśmy za wiele czasu i siedzieliśmy osiem godzin w autobusie. Wisła nie musi tego robić, bo ma blisko – zaznaczył trener Korony.

W ostatniej kolejce krakowianie przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2, drużyna z Kielc na własnym stadionie pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:1. W poprzednim sezonie oba zespoły wygrały po jednym meczu, a raz padł wynik nierozstrzygnięty. Totolotek na wygraną Wisły wystawił kurs 2.05, na remis 3.45, a na Koronę 3.55. Nasz typ: powyżej 2,5 gola za 1.85.