Szok. Miliardy skuszą wielkiego trenera i dołączy do Newcastle?
09.10.2021

Po zmianie właściciela Newcastle United w mediach ruszyła karuzela nazwisk na temat nowych graczy, którzy pojawią się w klubie. Na liście pojawiły się też oprócz tego nazwiska trenerów, którzy są rozważani jako potencjalni kandydaci do prowadzenia zespołu. Jednym z nich ma być ponoć Antonio Conte.

Mocarstwowe plany i wielkie nazwiska

Nowym właścicielem Newcastle został arabski fundusz inwestycyjny Public Investment Fund, za którym stoi książę Muhammad ibn Salman wraz z rodziną królewską z Arabii Saudyjskiej. Według nieoficjalnych informacji operacja przejęcia angielskiej drużyny przez Saudyjczyków zamknęła się w kwocie 300 milionów funtów.

Po oficjalnym ogłoszeniu sprzedaży Newcastle nowym właścicielom w mediach rozpoczęły się spekulacje na temat potencjalnych głośnych transferów do klubu. W gronie przyszłych gwiazd „Srok” wymieniani są m.in. Philippe Coutinho, Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly i Eden Hazard. Jednym z głośniejszych nazwisk, które pojawia się w kontekście nowego trenera Newcastle jest natomiast Antonio Conte.

Conte przetrze szlak?

Włoski szkoleniowiec, który w przeszłości pracował m.in. z Juventusem, Chelsea i z reprezentacją Włoch, prowadził ostatnio Inter Mediolan. Z zespołem z San Siro zdobył mistrzostwo kraju, ale w skutek nieporozumień z chińskim właścicielem klubu postanowił z niego odejść.

Obecnie Antonio Conte pełni rolę eksperta stacji Sky Sport Italia. Z informacji “La Gazzetta dello Sport” wynika, że to właśnie włoski trener może być pierwszym głośnym nazwiskiem, które trafi na St James’ Park i niewykluczone, że stanie się to jeszcze w tym sezonie.

W gronie innych potencjalnych kandydatów na nowego trenera Newcastle wymieniani są też Frank Lampard, Steven Gerrard i Rafael Benitez.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO