II liga: Trudny wyjazd GKS Bełchatów. Trzecia porażka z rzędu?
29.09.2018
kurs 2.20
II liga
Gryf - Bełchatów (I połowa)
x

GKS Bełchatów przez wiele kolejek był niepokonany w rozgrywkach II ligi. Dwa ostatnie mecze jednak przegrał i… zanosi się na trzecią porażkę. Boisko w Wejherowie wyraźnie nie służy zawodnikom Brunatnych. Początek niedzielnego starcia o godzinie 14.00.

Do 9. kolejki GKS Bełchatów świetnie radził sobie w rozgrywkach: 5 zwycięstw i cztery remisy. Do tego momentu była to jedyna niepokonana drużyna w lidze. Ale już nie jest, mało tego, na koncie ma dwie porażki. Pierwszą w wyjazdowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków (0:1), a drugą u siebie ze Stalą Stalowa Wola (1:2).

Puchar na osłodę

W tygodniu, w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Polski, Brunatni po rzutach karnych wyeliminowali pierwszoligową Garbarnię Kraków. Szkoleniowiec GKS Bełchatów nie ukrywa, że tym meczem zespół wróci na właściwe tory. – Takie spotkanie było nam bardzo potrzebne po tych ostatnich niepowodzeniach. Ogromny szacunek dla drużyny za wkład w ten mecz, za charakter. Jedziemy z optymistycznym nastawieniem do Wejherowa – zapowiada trener Artur Derbin. Optymizm będzie niezwykle potrzebny.

Gryf może do ligowych potentatów nie należy, ale przed własną publicznością rzadko traci punkty. W rundzie jesiennej z Wejherowa trzy punkty wywiozła, dość niespodziewanie, Skra Częstochowa. Poległa natomiast trzecia w tabeli Elana Toruń (3:1) czy Błękitni Stargard (2:0). Do tego dochodzą remisy z Siarką Tarnobrzeg i Górnikiem Łęczna oraz wygrana z ROW Rybnik.

Gryf niegościnny dla GKS Bełchatów

To będzie piąte starcie w historii pomiędzy tymi drużynami. Wejherowo źle kojarzy się Brunatnym. Przegrali tu dwa spotkania: 1:2 i 1:4. Gryf w ogóle ma patent na GKS. Na koncie ma również zwycięstwo przy ul. Sportowej 3:2. W sumie na cztery spotkania gospodarze niedzielnego pojedynku wgrali trzy. Bramki: 9-5 dla Gryfa. Wszystkie mecze rozegrane zostały na poziomie drugiej ligi. Jak będzie tym razem?

Goście dysponują zbyt mocną i doświadczoną drużyną, by przegrać trzecie spotkanie z rzędu. Podobnie uważają bukmacherzy. Analitycy LVBet wystawili wyższy kurs na sukces gospodarzy – 2.80, przy 2.35 na GKS. Według nas w tym meczu może paść sporo goli: Powyżej 2,5 – 1.73. Nasz typ: remis do przerwy (kurs 2.20).