Ekstraklasa: Odbić się od dna
29.09.2018
kurs 1.84
Ekstraklasa
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia (poniżej 2,5)
-

Jeżeli szukacie definicji „spotkania o sześć punktów”, to proszę bardzo. Dwie drużyny, które są na dnie ligowej tabeli. Obie w sporym dołku i ta która przegrywa spada na samo dno. Chyba lepszego wzorca nikomu nie trzeba. Ciekawe jest też porównanie jak z taką presją poradzą sobie tak odmienni szkoleniowcy. Mało doświadczony Dariusz Dudek i stary wyga Michał Probierz.

 

Mimo wzmocnień jakich dokonano latem, przenosiny klasę rozgrywkową wyżej jest dość bolesna dla beniaminka z Sosnowca.  Dariusz Dudek musi chyba swoim podopiecznym przekazać swoją wiedzę z boiska. Największym problemem beniaminka jest zdecydowanie defensywa. 19 straconych bramek to najgorszy wynik w lidze. Na szczęście nie musi się martwić atakiem, w którym świetnie spisuje się „najlepszy snajper Legii w lidze”.  – Najpierw chcę pomóc Zagłębiu w utrzymaniu w ekstraklasie, a następnie wrócić do Legii i pokazać, że jestem gotowy do gry w dużym klubie – zapowiada Vamara Sanogo. Na razie do siatki trafił 5 razy i chyba w Warszawie powoli czekają na jego powrót, ale najpierw pora zrealizować pierwszy cel.

 

Takiego Sanogo chcieliby zapewne w Cracovii. Odchodząc do Genoi, Krzysztof Piątek, zasilił szczodrze klubową kasę. Jednak nie udało się w najmniejszym stopniu załatać dziury w ataku. Cracovia jest nie tylko najgorsza sumarycznie w lidze, ale także jej ofensywa piastuje to miejsce. Co ciekawe niewiele brakowałoby a zrobiłby to… Sanogo. Teraz „Pasy” z pewnością żałują. Co gorsza na wyjeździe ekipa Probierza zdobyła na razie tylko jeden punkt, wyrwany Pogonii w Szczecinie. – Czeka nas mecz z bardzo doświadczonym zespołem. Jest tam wielu zawodników, którzy na tej lidze zjedli zęby. Mają duże umiejętności. To bardzo groźny zespół, który płynnie przechodzi z obrony do ataku – przed meczem przewiduje Probierz.

 

Nasza liga już nie raz pokazała, że nic nie powinno nas w niej zaskoczyć. W takim meczu każdy wynik jest możliwy, dlatego ominiemy tutaj typowanie rozstrzygnięć. Naszym zdaniem „poniżej 2,5” za 1.84 z oferty LVBet jest dobrą opcją na ten mecz. Goście nie potrafią odnaleźć skuteczności i tym bardziej skoncentrują się na obronie. Zagłębie po fatalnym występie w Kielcach (1-3) z pewnością treningi prowadziło przede wszystkim w strefie obronnej. Razem składa się to na niski wynik.  Obie ekipy nie będą chciały zwolnić szkoleniowców, co może oznaczać porażka. Pierwszy punkt do nieprzegrania, to nie stracić gola.