Ekstraklasa: Odbić się od dna
29.09.2018
kurs 1.84
Ekstraklasa
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia (poniżej 2,5)
-

Jeżeli szukacie definicji „spotkania o sześć punktów”, to proszę bardzo. Dwie drużyny, które są na dnie ligowej tabeli. Obie w sporym dołku i ta która przegrywa spada na samo dno. Chyba lepszego wzorca nikomu nie trzeba. Ciekawe jest też porównanie jak z taką presją poradzą sobie tak odmienni szkoleniowcy. Mało doświadczony Dariusz Dudek i stary wyga Michał Probierz.

 

Mimo wzmocnień jakich dokonano latem, przenosiny klasę rozgrywkową wyżej jest dość bolesna dla beniaminka z Sosnowca.  Dariusz Dudek musi chyba swoim podopiecznym przekazać swoją wiedzę z boiska. Największym problemem beniaminka jest zdecydowanie defensywa. 19 straconych bramek to najgorszy wynik w lidze. Na szczęście nie musi się martwić atakiem, w którym świetnie spisuje się „najlepszy snajper Legii w lidze”.  – Najpierw chcę pomóc Zagłębiu w utrzymaniu w ekstraklasie, a następnie wrócić do Legii i pokazać, że jestem gotowy do gry w dużym klubie – zapowiada Vamara Sanogo. Na razie do siatki trafił 5 razy i chyba w Warszawie powoli czekają na jego powrót, ale najpierw pora zrealizować pierwszy cel.

 

Takiego Sanogo chcieliby zapewne w Cracovii. Odchodząc do Genoi, Krzysztof Piątek, zasilił szczodrze klubową kasę. Jednak nie udało się w najmniejszym stopniu załatać dziury w ataku. Cracovia jest nie tylko najgorsza sumarycznie w lidze, ale także jej ofensywa piastuje to miejsce. Co ciekawe niewiele brakowałoby a zrobiłby to… Sanogo. Teraz „Pasy” z pewnością żałują. Co gorsza na wyjeździe ekipa Probierza zdobyła na razie tylko jeden punkt, wyrwany Pogonii w Szczecinie. – Czeka nas mecz z bardzo doświadczonym zespołem. Jest tam wielu zawodników, którzy na tej lidze zjedli zęby. Mają duże umiejętności. To bardzo groźny zespół, który płynnie przechodzi z obrony do ataku – przed meczem przewiduje Probierz.

 

Nasza liga już nie raz pokazała, że nic nie powinno nas w niej zaskoczyć. W takim meczu każdy wynik jest możliwy, dlatego ominiemy tutaj typowanie rozstrzygnięć. Naszym zdaniem „poniżej 2,5” za 1.84 z oferty LVBet jest dobrą opcją na ten mecz. Goście nie potrafią odnaleźć skuteczności i tym bardziej skoncentrują się na obronie. Zagłębie po fatalnym występie w Kielcach (1-3) z pewnością treningi prowadziło przede wszystkim w strefie obronnej. Razem składa się to na niski wynik.  Obie ekipy nie będą chciały zwolnić szkoleniowców, co może oznaczać porażka. Pierwszy punkt do nieprzegrania, to nie stracić gola.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO