Oficjalnie: Czesław Michniewicz nie jest już trenerem Legii!
25.10.2021

Zgodnie z komunikatem Legii Warszawa, Czesław Michniewicz przestał pełnić w poniedziałek obowiązki trenera pierwszego zespołu. Nowym szkoleniowcem stołecznej ekipy został Marek Gołębiewski.

Legia Warszawa przegrała w ostatniej kolejce z Piastem Gliwice 4:1. Wynik ten pogorszył i tak już bardzo kiepską sytuację stołecznego zespołu w lidze, a po niedzielnym meczu znów zrobiło się głośno o niepewnej pozycji trenera Michniewicza.

Jego przyszłość wyjaśniła się w poniedziałek. Czesław Michniewicz oficjalnie przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Legii Warszawa.

Czesław Michniewicz był trenerem Legii od września 2020 roku. Poprowadził warszawski zespół w sumie w 55 spotkaniach, wygrywając 31 z nich, 9 razy remisując i notując 15 przegranych.

Legię przejmuje Marek Gołębiewski

W roli pierwszego trenera Legii, Czesława Michniewicza zastąpi Marek Gołębiewski, dotychczasowy trener drugiej drużyny. Jego asystentami zostaną Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz.

Szefem przygotowania fizycznego będzie Bartosz Bibrowicz, a do jego zespołu dołączy Michał Kwietniewski. Razem z trenerem Michniewiczem z klubu odejdzie też jego asystent Kamil Potrykus. Trener przygotowania fizycznego Zbigniew Jastrzębski pozostaje z kolei do dyspozycji klubu. Zgodnie z komunikatem klubu, pozostali członkowie sztabu szkoleniowego będą dalej pełnić swoje funkcje.

Po dziesięciu rozegranych w tym sezonie Ekstraklasy meczach, Legia z bilansem 3 wygranych i 7 porażek, z 9 punktami na koncie zajmuje w ligowej tabeli 15. miejsce.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO