Xavi zostanie nowym trenerem Barcelony!
05.11.2021

Porażka na Estadio de Vallecas przelała czarę goryczy. Ronald Koeman stracił posadę tuż po meczu. Blaugrana działała w sprawie nowego trenera i w końcu znalazła następcę. Niespodzianki nie ma, a nowym szkoleniowcem został Xavi!

Już latem wiele mówiło się na temat zmiany trenera. Wówczas jednak najważniejszym kłopotem Barcelony było zamieszanie z Leo Messim. Ronald Koeman pozostał na stanowisku, ale jego pozycja do mocnych nie należała. Swoje zrobiły nie tylko wyniki z obecnego sezonu, ale także styl gry oraz styl… bycia Holendra. Kibice Barcelony mieli dość ciągłego narzekania i szukania winnych dookoła, tylko nie u siebie. Mówi się, że pycha kroczy przed upadkiem i tak też było w tym przypadku.

Jednak martwić mogą wyniki klubu z Camp Nou. W lidze bilans 4 wygrane, 4 remisy i 3 porażki, który obecnie daje dziewiątą lokatę w tabeli. Gorzej sytuacja wygląda w Lidze Mistrzów. Tam Blaugrana rozpoczęła od dwóch porażek. Dopiero w spotkaniu z Dynamem Kijów udało się strzelić pierwszego gola w rozgrywkach, które dało ostatecznie pierwsze zwycięstwo i trzecie miejsce na półmetku rywalizacji w grupie E. Aktualnie Barcelona jest na drugim miejscu po dwóch zwycięstwach.

Nauka na Bliskim Wschodzie

Xavi w piłce na najwyższym poziomie to będzie trenerski żółtodziób. Fachu jednak w spokoju mógł się uczyć, na własnej skórze, w Katarze. W 2019 roku zakończył piłkarską karierę i przejął Al-Sadd, w którym pracuje niemal 2,5 roku. W tym czasie wielokrotnie mówiło się o nim jako kandydacie do objęcia Barcelony. Za każdym razem jednak coś stawało na przeszkodzie. Teraz jednak Xavi przejmuje klub, w którym spędził całą swoją piłkarską karierę.

Al-Sadd SC poinformował w piątkowe południe, iż klub zgodził się na przenosiny hiszpańskiego szkoleniowca do Barcelony po zapłaceniu odpowiedniej kwoty. Dodatkowo oba kluby uzgodniły współpracę w przyszłości.