Legia Warszawa ze specjalnym oświadczeniem. Zapowiada kroki prawne przeciw Wojciechowi Kowalczykowi
28.10.2021

Legia Warszawa, odnosząc się do różnych medialnych doniesień na temat rzekomych niesportowych zachowań swoich piłkarzy, wydała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Klub zapowiedział również podjęcie kroków prawnych względem Wojciecha Kowalczyka, który wypowiadał się na temat rzekomych niesportowych zachowań piłkarzy stołecznego klubu.

Legia dementuje medialne doniesienia

W opublikowanym oświadczeniu przedstawiciele Legii wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec, jak to ujęli „wielokrotnie oraz celowo powielanych kłamstw i pomówień uderzających w reputację Klubu, jego zawodników oraz pracowników.”

Wiele miejsca w swoim oświadczeniu Legia poświęciła też Wojciechowi Kowalczykowi zapowiadając, że klub podejmie przeciwko niemu kroki prawne. Ma to związek z wypowiedziami byłego piłkarza, który twierdził, że w Legii funkcjonuje tzw. „grupa pijacka”. Pełna treść oświadczenia:

Wojciech Kowalczyk, który w przeszłości występował w barwach Legii, a obecnie jest m.in. współpracownikiem portalu Weszło, odniósł się do całej sprawy w kilku wpisach na swoim Twitterze.

W swoim oświadczeniu przedstawiciele Legii napisali ponadto, że oczekują sprostowania oraz niepowtarzania ostatnich plotek na temat rzekomych niesportowych sytuacji w klubie z udziałem piłkarzy.

Zgodnie ze stanowiskiem warszawskiego klubu część z nich ma analizować możliwość osobistego wystąpienia na drogę prawną celem ochrony swojego dobrego wizerunku. Niewykluczone więc, że cała sprawa doczeka się jeszcze dalszego ciągu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO