Piotr Tworek nie jest już trenerem Warty Poznań
02.11.2021

Piotr Tworek nie będzie dłużej trenerem Warty Poznań. Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie klubu z Wielkopolski.

Zmiana tłumaczona potrzebą impulsu

Piotr Tworek był trenerem Warty od połowy czerwca 2019 roku. Pod jego wodzą zespół latem 2020 roku świętował powrót do Ekstraklasy po 25 latach bez gry na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju.

Prowadzony przez Tworka beniaminek zakończył sezon 2020/21 na 5. miejscu w lidze, będąc także bardzo blisko kwalifikacji do europejskich pucharów.

Obecne rozgrywki przyniosły jednak diametralną zmianę w sytuacji drużyny z Poznania. Po 13 rozegranych meczach Warta ma na koncie tylko 1 wygraną, 5 remisów i 7 porażek. Władze klubu postanowiły więc dokonać zmiany na stanowisku trenera.

To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym – powiedział Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy klubu.

Tymczasowym trenerem Warty został Adam Szała, dotychczasowy asystent pierwszego szkoleniowca. Piotr Tworek poprowadził Wartę Poznań w sumie w 84 meczach, wygrywając 36 z nich oraz notując 15 remisów i 33 porażki.