Garbarnia gromi Wieczystą w Pucharze Polski!

02.11.2021

W jednym tygodniu dwa razy derby Krakowa? Na to czekają fani piłki nożnej. Święta Wojna dopiero w niedzielę, jednak dzisiaj Wieczysta podejmowała Garbarnię w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Efekt? 5:0 dla drugoligowca, który brutalnie przerwał marzenia o dalszej grze dla nowobogackich z IV ligi.

Po tym jak Wieczysta Kraków wyeliminowała Chrobrego Głogów apetyty mogły wzrosnąć. W końcu chodziło o pokonanie pierwszoligowca. Tym bardziej wylosowanie drugoligowego rywala wydawało się być dobrym losem dla żółto-czarnych. Wydawało to najlepsze słowo. Dzisiaj Garbarnia Kraków po prostu zmiotła lokalnego rywala z pola gry. Już do przerwy wszystko było jasne. Najpierw Michal Klec, później Daniel Morys, a na koniec pierwszej połowy trafienia Michała Feliksa oraz Bartłomieja Purchy. Po przerwie gospodarzy dobił jeszcze Bartłomiej Korbecki i skończyło się 5:0.

Garbarnia potwierdziła tylko wysoką formę i wygrała po raz czwarty z rzędu. Ekipa Macieja Musiała zajmuje wysoką, szóstą, pozycję w tabeli II ligi z niewielką stratą do trzeciej Chojniczanki. Brązowi obchodzą w tym roku 100-lecie klubu i za miesiąc będą mieli okazje zagrać jeszcze mecz 1/8 finału Pucharu Polski. Rywala poznają w piątek, ale ze sporą dozą prawdopodobieństwa może powiedzieć, że na Rydlówkę może przyjechać ciekawy rywal.

Wieczysta prowadzi w grupie zachodniej IV ligi po szesnastu kolejkach. Na ich koncie jeden remis i zwycięstwa oraz 10 punktów przewagi nad Wiślanami Jaśkowice. Co ciekawe dzisiejszy mecz z Garbarnią komentował ich ligowy rywal. Rafał Grodzicki od tego sezonu zasilił szeregi wspomnianych Wiślan.