Ludovic Obraniak zakończył karierę: “Żegnajcie i dziękuję”
04.10.2018

34-krotny reprezentant Polski Ludovic Obraniak poinformował w czwartek o zakończeniu kariery. Z kadrą, dla której strzelił sześć goli, wystąpił na Euro 2012. – Mam krótką wiadomość dla moich przyjaciół… Żegnajcie i dziękuję – napisał na Twitterze.


Polski piłkarz francuskiego pochodzenia występował na pozycji pomocnika. Karierę rozpoczął w Metz. W 2007 roku przeszedł do Lille, z którym cztery lata później świętował wywalczenie mistrzostwa kraju. Grał jeszcze w Bordeaux, Werderze Brema, Rizespor, Maccabi Hajfa, a ostatnio w Auxerre.

W 2009 roku, po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, został powołany przez selekcjonera Leo Beenhakkera na towarzyskie spotkanie z Grecją, które odbyło się 12 sierpnia. Zmienił wówczas Euzebiusza Smolarka, a w 80. minucie strzelił gola na 2:0. Wystąpił we wszystkich meczach grupowych podczas rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie mistrzostwach Europy. Po raz ostatni Ludovic Obraniak w reprezentacji zagrał w towarzyskim spotkaniu z Niemcami (0:0), które rozegrane zostało w Hamburgu 13 maja 2014 roku.

W poprzednim sezonie w barwach Auxerre 34-letni piłkarz rozegrał w Ligue 2 16 spotkań, w których zdobył 3 bramki.

 

 

 

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO