Baraże do MŚ. Na kogo może trafić Polska?
17.11.2021

Porażka z Węgrami sprawiła, że baraże do MŚ już od początku nie będą dla nas łatwą przeprawą. W gronie rozstawionych drużyn, na jakie może trafić Polska w półfinale baraży znajdują się naprawdę solidne zespoły.

Brak rozstawienia wszystko zmienił

Przegrana na koniec eliminacji może mieć dla reprezentacji Polski bardzo poważne konsekwencje. Wyniki pozostałych spotkań także nam nie pomogły, więc to co jeszcze przed spotkaniem z Węgrami wydawało się niemal pewne, czyli rozstawienie w barażach oraz pierwszy mecz barażowy u siebie, teraz jest już jedynie wspomnieniem.

Reprezentacja Polski tracąc szansę na rozstawienie w kolejnej fazie kwalifikacji do mundialu znalazła się w gronie zespołów nierozstawionych w barażach, podobnie jak Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria oraz Czechy.

W gronie drużyn rozstawionych, które rozegrają półfinał baraży u siebie, znalazły się natomiast Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja oraz Walia. To właśnie z którąś z tych reprezentacji zmierzą się Polacy w pierwszym spotkaniu barażowym o mundial w Katarze.

Losowanie par barażowych zaplanowano na 26 listopada w Zurychu. Mecze odbędą się z kolei w marcu 2022 roku.

Zobacz również:

Czy my potrafimy wygrywać tylko ze słabeuszami?

Pech nadal nie opuszcza Szczęsnego

Boniek odpowiada na krytykę Lewandowskiego