I liga: ŁKS – Wigry. Z Suwałk do Łodzi na rowerze w szlachetnym celu
05.10.2018
kurs 1.77
I liga
ŁKS - Wigry
1

Piłkarze Wigier zanim wyjdą na sobotni mecz z ŁKS muszą przebyć 421 kilometrów. Podróż nawet w wygodnym autokarze może dać się we znaki. Tym bardziej należy docenić wyczyn Łukasza Jutkiewicza, który ten dystans zamierza pokonać na rowerze. Trener Akademii Piłkarskiej Wigier w ten sposób zbiera pieniądze na leczenie chorej dziewczynki.

Wyprawa rowerowa z Suwałk do Łodzi ma pomóc w zbieraniu pieniędzy na leczenie chorej Lenki. 6-letnia dziewczynka od urodzenia cierpi na dysplazję kręgowo – nasadowo – przynasadową. Choroba ta spowodowała uszkodzenie kręgosłupa, nasad oraz przynasad kości długich. W dniu 30 sierpnia Lenka przeszła operację dwóch  nóżek, podczas której Dr Dror Paley z Florydy naprawił jej kości udowe. Początkowo miała być zoperowana jedna noga, ale podczas operacji dr Paley zdecydował się, że zoperuje obie.

Decyzja ta spowodowała, iż rodzice będą musieli zapłacić za wykonanie operacji na drugiej nóżce, szybciej niż było to planowane. Koszt niestety na razie nie jest znany. Dziewczynka dzięki tej operacji ma kości udowe jak zdrowe dziecko. Za miesiąc Lenka będzie też wymagała codziennej bardzo kosztownej rehabilitacji w celu  powrotu do chodzenia. Założeniem jest zebranie min. 10 zł za każdy przejechany kilometr! Każdy, kto chce pomóc może dokonywać wpłaty na konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, Fundacja Zdążyć z Pomocą w tytule wpisując: 23713 LASOTA LENA.

ŁKS faworytem

W sobotnim starciu trudno wskazać faworyta. ŁKS zajmuje w tabeli wyższą pozycję, niż Wigry, ale u siebie zdobył mniej punktów, niż ich rywal na wyjeździe. Łodzianie w pięciu meczach wywalczyli cztery punkty, natomiast drużyna z Suwałk w pięciu pojedynkach wywalczyła sześć w punktów. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt, stąd należy spodziewać się wyrównanego spotkania. Naszym zdaniem nie padnie w nim dużo goli, poniżej 2,5 – 1.68. Naszym zdaniem więcej atutów ma jednak drużyna z Łodzi, która powinna rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Nasz typ: wygrana ŁKS za 1.77 Fortunie. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00.

 

 

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO