Przypuszczalny skład Legii na mecz z Leicester
25.11.2021

W czwartkowy wieczór Legia Warszawa zmierzy się w wyjazdowym meczu z drużyną Leicester. Zwycięstwo mogłoby sprawić, że mistrzowie Polski wysuną się na pierwsze miejsce w tabeli grupy C i do ostatniego meczu ze Spartakiem Moskwa podchodzić będą z dość komfortowej pozycji. O triumf w Anglii będzie jednak niezwykle trudno. Kogo w czwartek wieczorem pośle w bój Marek Gołębiewski? 

W Warszawie słowo kryzys odmieniane jest w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Legia ma na koncie siedem kolejnych porażek w PKO BP Ekstraklasie i już w najbliższy weekend może znaleźć się na ostatnim miejscu w tabeli. W przypadku Ligi Europy sytuacja Wojskowych nie wygląda jednak aż tak źle. Piłkarze Marka Gołębiewskiego wciąż mają szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Wcale nie będzie o to jednak łatwo, gdyż przed Warszawianami dwa trudne starcia. Najpierw trzeba będzie powalczyć o przynajmniej jeden punkt z Leicester, a następnie spróbować zgarnąć pełną pulę w potyczce ze Spartakiem Moskwa.

Problemy kadrowe

Legionistów czeka niewątpliwie trudna przeprawa. W składzie Wojskowych zabraknie bowiem kilku kluczowych piłkarzy. W meczu z Leicester nie wystąpi między innymi Artur Boruc, o którym mówiło się, że może być już gotowy do gry. Tymczasem między słupkami zobaczymy najprawdopodobniej Cezarego Misztę, który dostanie okazję rehabilitacji po nieudanym występie z Górnikiem Zabrze. Oprócz Boruca, w Warszawie zostali również: Josue, Kacper Kostorz, Lirim Kastrati, Rafael Lopes i Maik Nawrocki.

Mówi się, że Marek Gołębiewski planuje w wrócić do ustawienia z czwórką obrońców. Trudno jednak powiedzieć czy formację bez wahadłowych zobaczymy już w czwartkowy wieczór, bowiem mecz z Leicester może nie być odpowiednim do tego typu eksperymentów. Na ławce usiąść może Igor Charatin, który od początku swojego pobytu w Legii nie zanotował jeszcze żadnego spektakularnego występu.

Przewidywany skład Legii: Miszta – Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Mladenović – Ribeiro, Martins, Slisz, Luquinhas – Muci – Emreli.

Zobacz również

Leicester – Legia. Gdzie obejrzeć mecz?

Leicester City – Legia Warszawa typy (25.11.2021, czwartek 21:00)