Złota Piłka 2021: O której gala? Gdzie oglądać?
29.11.2021

Czas podsumować piłkarski rok. Najważniejszą nagrodą futbolowego świata jest Złota Piłka. W poniedziałkowy wieczór poznamy triumfatora tej prestiżowej nagrody. Wszyscy są zgodni w kontekście faworytów. Po nagrodę sięgnie ktoś z dwójki Robert Lewandowski – Leo Messi. O której rozpocznie się gala? Gdzie można oglądać?

W zeszłym roku przyznanie Złotej Piłki nie byłoby problemem. Bayern Monachium zdominował europejską scenę, a na murawie błyszczał Robert Lewandowski. Snajper “Bawarczyków” miał ogromnego pecha, gdyż France Football podjęło decyzję o anulowaniu plebiscytu w związku z pandemią i tym samym bardzo specyficznym rokiem sportowym.

Robert Lewandowski czy Leo Messi?

Tym razem nie mamy drużyny, która zdominowała krajowe podwórko, a także Ligę Mistrzów. Po puchar LM sięgnęła Chelsea, ale w szeregach “The Blues” nie ma wyraźnego lidera oraz londyński klub zajął dopiero czwarte miejsce w lidze. Tym samym wybór pada na tych, którzy trafiali do siatki najczęściej.

W gronie faworytów znajdują się Robert Lewandowski oraz Leo Messi. Ostatnie przecieki sugerują, iż Złotą Piłkę otrzyma Argentyńczyk, który co prawda zanotował trzy asysty w meczu z St. Etienne, ale jego początki w nowym klubie są mocno przeciętne. Leo Messi jak na razie aż tak nie błyszczy w Paryżu, jak to miało miejsce w Barcelonie.

O której gala Złotej Piłki?

Ceremonia Złotej Piłki odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2021 roku w paryskim Theatre du Chatelet. Gala rozpocznie się o godzinie 20:30.

Złota Piłka 2021: Gdzie oglądać?

Galę rozdania Złotej Piłki można oglądać w TVP 1 oraz TVP Sport, a także w serwisie sport.tvp.pl.