Oficjalnie: Ralf Rangnick trenerem Manchesteru United!
29.11.2021

Dokładnie osiem dni trwało “bezkrólewie” na Old Trafford. Po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera zespół przejął Michael Carrick. Teraz jednak Ralf Rangnick został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Manchesteru United. Niemiec obejmie zespół w roli tymczasowego trenera – do końca sezonu.

W ostatnich dniach wiele mówiło się, że to właśnie jeden z twórców potęgi RB Lipsk zostanie nowym trenerem na Old Trafford. Wówczas ta informacja wywołała sporą burzę. W końcu Ralf Rangnick do tej pory nie miał okazji pracować na takim poziomie w roli trenera. Dodatkowo podkreślano jego twardy i nieustępliwy charakter, co w połączeniu z konstelacją gwiazd na boisku mogło dać mieszankę wybuchową. Niekoniecznie dającą pożądany efekt wybuchu.

Tylko do końca sezonu

Ralf Rangnick poprowadzi Manchester United do końca rozgrywek 2021/2022. Później jednak ma przejąć rolę doradczą w klubie przez następne dwa sezony. Na debiut nie będzie musiał długo czekać. Ten już w czwartek 2 grudnia, gdy na Old Trafford przyjedzie Arsenal.

Po wczorajszym remisie z Chelsea, Manchester United zajmuje 8. miejsce w Premier League. Na dzisiaj strata do lidera wynosi dwanaście punktów. Nieco lepiej wygląda sytuacja w kontekście awansu do Ligi Mistrzów. Tam mowa o pięciu brakujących punktach. W tegorocznej Champions League Czerwone Diabły, mimo kłopotów, już wygrały swoją grupę. Ostatni mecz z Young Boys będzie dla nich spotkaniem o pietruszkę.