Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #72

03.12.2021

Za nami 15. kolejka Serie A. Piłkarze klubów włoskiej ekstraklasy tym razem rywalizowali w środku tygodnia. Jak poradzili sobie polscy zawodnicy? Czy z grona naszych przedstawicieli możemy wyróżnić graczy, którzy mają za sobą udaną serię gier?

W ostatniej odsłonie cyklu wyróżniliśmy przede wszystkim Łukasza Skorupskiego oraz Piotra Zielińskiego. Obaj zanotowali bardzo dobre spotkania. O postawie reszty zawodników można przeczytać pod poniższym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #71

Łukasz Skorupski – Bologna

Golkiper Bologny kontynuuje dobrą grę. Tym razem zespół reprezentanta Polski rywalizował na własnym obiekcie z Romą. Spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0, a decydującego gola strzelił Mattias Svanberg. Ten wynik oznacza, iż Łukasz Skorupski zanotował drugi mecz z rzędu z czystym kontem.

Polak miał sporo pracy, gdyż wykonał 6 interwencji, przy czym 3 z nich miały miejsce po uderzeniach z pola karnego. Mimo to, Skorupskiemu udało się zagrać na zero z tyłu.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 8

Aleksander Buksa – Genoa

Aleksander Buksa po raz kolejny oglądał poczynania swoich kolegów z drużyny z ławki rezerwowych. Genoa nie zdołała nawiązać walki z Milanem i przegrała 0:3. Cały czas Andriy Shevchenko czeka na pierwszego gola Genoi pod jego wodzą. Włoski klub rozegrał trzy spotkania, przegrywając 0:2 z Romą oraz 0:3 z Milanem, a także remisując 0:0 z Udinese.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

Piotr Zieliński nie zwalnia tempa. Po bramce w rywalizacji z Interem, a także trafieniu w meczu z Lazio, reprezentant Polski zanotował dwie asysty w starciu z Sassuolo.

Najpierw Piotr Zieliński zaliczył ostatnie podanie przy trafieniu Ruiza.

Kilka minut później reprezentant Polski cieszył się z drugiej asysty. Tym razem przy trafieniu Mertensa. W trakcie zremisowanego 2:2 starcia z Sassuolo, Piotr Zieliński zaliczył 3 kluczowe podania, wykonał 1 celny oraz 1 niecelny strzał, a także wygrał 1 z 6 stoczonych pojedynków.

Łukasz Teodorczyk – Udinese

Łukasz Teodorczyk naturalnie nie znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Lazio. Starcie obu ekip dostarczyło wielu emocji. Rzymski klub zremisował na własnym obiekcie 4:4, a arbiter spotkania pokazał aż trzy czerwone kartki.

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Po pięciu meczach spędzonych na ławce rezerwowych, Paweł Jaroszyński w końcu otrzymał kilka minut od swojego trenera. 27-latek wszedł w 81. minucie meczu z Juventusem, który zakończył się porażką beniaminka Serie A 0:2. W trakcie krótkiego występu Paweł Jaroszyński zaliczył 1 pojedynek (przegrany), 6 kontaktów z piłką, 4 celne podania (80% skuteczności) i 1 próbę dryblingu (nieudaną).

Rozegrane minuty: 10/90
Nasza ocena: 5

Nicola Zalewski – Roma

Ponownie poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych obserwował Nicola Zalewski. Piłkarze Romy dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Bologną 0:1. Roma zaczyna tracić coraz więcej punktów do czołówki. W kontekście lidera – Napoli mowa aż o 11 punktach. W przypadku czwartej Atalanty to 6 oczek.

Wojciech Szczęsny – Juventus

Po porażce 0:1 z Atalantą, piłkarze Juventusu sięgnęli po zwycięstwo, zachowując przy tym czyste konto. Trzeba przyznać, że Salernitana nie zdołała specjalnie zagrozić bramce „Starej Damy”. Wystarczy powiedzieć, że beniaminek Serie A nie wykonał celnego strzału, co oznacza, iż Szczęsny zakończył spotkanie bez interwencji.

Nasza ocena: 6

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Z problemami zdrowotnymi nie poradził sobie jeszcze Bartłomiej Drągowski. Fiorentina rywalizowała na własnym obiekcie z Sampdorią i wygrała 3:1. Wszystkie cztery gole zobaczyliśmy w pierwszej połowie spotkania. Aktualnie zespól z Florencji jest na szóstym miejscu w tabeli ze stratą oczka do Romy.

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Wygrana Fiorentiny 3:1 z Sampdorią oznacza, iż z tego meczu nie może być zadowolony Bartosz Bereszyński, który przebywał na murawie przez ponad 70 minut. W trakcie swojego występu prawy defensor zaliczył 1 wybicie, 1 zablokowany strzał, 2 wślizgi, a także wygrał 3 z 6 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 70/90
Nasza ocena: 5,5

Karol Linetty – Torino

Całe spotkanie na ławce rezerwowych ponownie spędził Karol Linetty. Piłkarze Torino rywalizowali na własnym obiekcie z Empoli. Choć gospodarze przez około godzinę grali w dziesiątkę, gdyż czerwony kartonik zobaczył Signo, to turyński klub zdołał zremisować 2:2.

Arkadiusz Reca – Spezia

Połowę starcia z Interem rozegrał Reca, który został zmieniony w przerwie. W trakcie pierwszej połowy reprezentant Polski zaliczył 4 wybicia, 1 przechwyt, a także wygrał 2 z 4 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 45/90

Szymon Żurkowski – Empoli

W wyjściowym składzie na pojedynek z Torino znalazł się Szymon Żurkowski. 24-latek nie może zaliczyć tego występu do udanych. Polak spędził na murawie nieco ponad godzinę, wykonał 11 celnych podań (79% skuteczności) i wygrał raptem 5 z 15 stoczonych pojedynków. Co najgorsze, Żurkowski popełnił błąd przy pierwszym golu rywali, wykonując nieodpowiedzialne zagranie, które wykorzystał ostatecznie Pobega.

Rozegrane minuty: 60/90
Nasza ocena: 3

Paweł Dawidowicz – Verona

Czyste konto w rywalizacji z Cagliari zanotowali piłkarze Verony. Problem w tym, że zespół Pawła Dawidowicza również nie trafił do siatki i zdobył tylko punkt z przedostatnim zespołem Serie A. Całe spotkanie rozegrał Paweł Dawidowicz, który może być zadowolony ze swojego występu. Mowa o 3 wybiciach, 1 zablokowanym strzale, 2 przechwytach, 3 wygranych pojedynkach z 8 stoczonych, a także 1 kluczowym podaniu.