W środę specjalna konferencja z udziałem Sergio Aguero. Czy to koniec kariery Argentyńczyka?
14.12.2021

Sergio Aguero z pewnością nie tak wyobrażał sobie swoją przygodę w Barcelonie. Argentyńczyk od samego początku ma problemy ze zdrowiem, a na boisku po raz ostatni pojawił się pod koniec października w meczu przeciwko Alaves. Napastnik Barcy w tamtym spotkaniu został zmieniony jeszcze w pierwszej części spotkania, gdyż skarżył się na problemy z oddychaniem i bóle w klatce piersiowej. Czy na jutrzejszej konferencji prasowej piłkarz ogłosi zakończenie sportowej kariery? Wiele na to wskazuje.

Nie tak to miało wyglądać

Sergio Aguero wiele sobie obiecywał po przyjściu do Barcelony. 33-letni napastnik dołączył do zespołu Blaugrany latem tego roku na zasadzie wolnego transferu. “Kun” nie ukrywał swojej radości z podpisania kontraktu z “Dumą Katalonii” i z możliwości gry z Leo Messim, ale jego plany zostały szybko brutalnie zweryfikowane. Najpierw okazało się, że Messi jednak opuści Barcelonę, później zaś zaczęły się prawdziwe kłopoty zdrowotne napastnika. W rezultacie Aguero w barwach Barcelony wystąpił tylko pięć razy, zdobywając zaledwie jednego gola – w przegranym przez Barcę październikowym El Clasico.

Czy to już koniec?

Najprawdopodobniej problemy z sercem nie pozwolą Argentyńczykowi poprawić swojego dorobku w stolicy Katalonii. Klub poinformował, iż w środę o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Sergio Aguero i Joana Laporty, na której wyjaśni się przyszłość napastnika Barcy. Wszystko wskazuje na to, że “Kun” ogłosi jutro zakończenie piłkarskiej kariery.