Dariusz Dudek zrezygnował z prowadzenia Zagłębia Sosnowiec
08.10.2018

W niedzielę Dariusz Dźwigała rozstał się z Wisłą Płock, a w poniedziałek Dariusz Dudek z Zagłębiem Sosnowiec. 43-letni szkoleniowiec po porażce 1:4 z Lechią Gdańsk zrezygnował z prowadzenia beniaminka ekstraklasy. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone w tym tygodniu.

W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili siedem punktów. W tabeli zajmują przedostanie miejsce. W poniedziałek z pracy w klubie zrezygnował trener Dariusz Dudek. – W zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji. Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle – powiedział cytowany przez oficjalną stronę Zagłębia prezes Marcin Jaroszewski.

Szkoleniowiec prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku. W poprzednim sezonie wywalczył z klubem awans do ekstraklasy. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone w tym tygodniu.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO