Brasileirao: Żeglarskie derby w wielkiej przyjaźni
09.10.2018
kurs 2.25
Brasileirao
Botafogo RdJ - Vasco da Gama RdJ
1

Niech nikogo nie zwiedzie nasz tytuł. Nie zmieniliśmy dyscypliny, pozostajemy przy piłce nożnej. Tym razem napiszemy o spotkaniu derbowym z Rio de Janeiro klubów, w których na początku najważniejsze było żeglarstwo. Jednak późniejsze fuzje z klubami piłkarskimi spowodowały, że rozpoczęła się trwająca od wielu dekad rywalizacja także piłkarska. Co ważne jednak wśród ekip w Brazylii, a w szczególności w gorącym Rio, ta jedna rywalizacja jest bardzo spokojna. Mecze między Botafogo a Vasco da Gama nazywane „Derbami przyjaźni”, bo od wielu lata kibice obu klubów się wspierają. To chyba jedyne tamtejsze derby, które nie łączą się z przypadkami agresji i przemocy.

 

Nie oznacza to jednak, że zabraknie emocji sportowych. Zwłaszcza, że obie ekipy zagrożone są spadkiem z Serie A. Botafogo może się skoncentrować już wyłącznie na tym celu, bo przed paroma dniami odpadło z Bahia po karnych z Copa Sudamericana. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że już wcześniej udawało im się to nieźle. W ostatnich kolejkach „Fogao” wypiekł aż 7 punktów w 3 meczach. Nie oznacza to jednak komfortowej sytuacji, bo jest zaledwie 3 „oczka” nad strefą spadkową. Z drugiej strony broni także miejsca dającego awans do pucharów.

 

W jeszcze gorszej sytuacji jest Vasco, które właśnie w tej strefie spadkowej się znajduje. Co prawda od dawna „nie martwi” się innymi rozgrywkami bo z Copa Sudamericana pożegnali się w pierwszej rundzie, a z krajowym pucharem w 1/16 (pobiła ich też Bahia), ale wcale to im nie pomaga. Z drugiej strony z ostatnich 5 spotkań ligowych przegrali tylko jedno. Ale…

 

No właśnie, ale… Pozostają przecież jeszcze dokładniejsze statystyki. Botafogo przegrało zaledwie 1 z 16 ostatnich domowych spotkań. W tym czasie goście nie wygrali żadnego z 13 wyjazdów, przegrywając aż 8 z nich. Do tego jeszcze spotkania bezpośrednie, bo przecież „Fogao” w XXI wieku jeszcze u siebie nie przegrał z „Almirante”. Jakby tego było mało, to jeszcze w 8 z 10 ostatnich domowych spotkań z Vasco, zawodnicy Botafogo trafiali do siatki minimum dwa razy. To wszystko układa nam się w „jedynkę” za 2,25 wystawione przez Fortuna. Tym razem przyjacielskiego podziału punktów nie będzie, bo nie da on nikomu radości.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO