Kto będzie następcą Paulo Sousy?
27.12.2021

Pomimo tego, że Cezary Kulesza nie zgodził się na rozwiązanie kontraktu z Paulo Sousą, to trudno sobie wyobrazić, by Portugalczyk miał poprowadzić naszą kadrę w meczu z Rosją. Ruszyła więc giełda nazwisk. Wśród kandydatów najczęściej padają nazwiska Adam Nawałki i Czesława Michniewicza. Szanse poszczególnych trenerów na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski ocenił Betfan. 

Kogo bukmacherzy stawiają w roli faworyta do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski? Według bukmacherów największe szanse na poprowadzenie biało-czerwonych w meczu barażowym z Rosją ma Adam Nawałka. Dość wysoko stoją także akcje Czesława Michniewicza i Michała Probierza. Betfan nie wyklucza także powrotu na ławkę trenerską Jerzego Brzęczka lub kolejnego szkoleniowca zza granicy. Dość zaskakująca może być obecność Piotra Nowaka, który większość trenerskiej kariery spędził w USA, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego Lechii Gdańsk. Betfan stosunkowo słabo ocenia szanse trenerów, którzy są obecnie zatrudnieni: Jacka Magiery, Marka Papszuna i Dariusza Banasika.

obraz-2021-12-27-145028

Kiedy poznamy nowego selekcjonera

Jak poinformował Mateusz Miga z TVP Sport, na środę zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, więc nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski najpewniej nie poznamy przed 29 grudnia. Czy oznacza to, że następcę Paulo Sousy poznamy już w środę? Niekoniecznie. Najprawdopodobniej środowe posiedzenie dostarczy nam jednak informacji, jak PZPN zamierza rozwiązać kwestię kontraktu Paulo Sousy.

Póki co wydaje się, że największe szanse na zastąpienie Portugalczyka ma były selekcjoner – Adam Nawałka. 64-latek przyznał, że nie byłby w stanie odmówić poprowadzenia kadry, jednak mógłby się tego podjąć tylko pod pewnymi warunkami. Oprócz Nawałki najpoważniejszym kandydatem wydaje się być były szkoleniowiec Legii Warszawa i młodzieżowej reprezentacji Polski – Czesław Michniewicz.