Kamil Glik: Bez Ronaldo też są silni. To będzie fajne widowisko
09.10.2018

Kamil Glik jest przekonany, że w czwartek na Stadionie Śląskim kibice będą świadkami ciekawego widowiska. – Nie uważam, aby bez Cristiano Ronaldo siła Portugalii jakoś znacząco spadła. Rywale i tak mają w składzie bardzo dobry zawodników – powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej obrońca reprezentacji Polski. 

Ronaldo nie wystąpił w pierwszym meczu Portugalii w rozgrywkach Ligi Narodów przeciwko Włochom. Zabraknie go również w Chorzowie. – Czy żałuję, że nie będzie Ronaldo? Na pewno przyjemność sprawia zawsze granie przeciwko silnym rywalom i najlepszym zawodnikom. Osobiście lubię takie pojedynki. Trzeba jednak uszanować decyzję, że Cristiano nie wystąpi w tym spotkaniu. Nie uważam jednak, aby siła Portugalii jakoś znacząco spadła, ponieważ rywale i tak mają w składzie bardzo dobry zawodników. Kibiców czeka bardzo ciekawe widowisko. Oczekuję od siebie i od kolegów z reprezentacji wysokiej dyspozycji i zwycięstwa. Mamy dwa mecze z wymagającymi rywalami i trzeba się do nich jak najlepiej przygotować – stwierdził Kamil Glik.

Obrońca dodał, że będzie to rewanż za ćwierćfinałowe spotkanie na EURO 2016. – Wspomnienia w głowie wracają. W końcu niedawno mierzyliśmy się ze sobą na mistrzostwach Europy. Na turnieju we Francji graliśmy ze sobą jak równy z równym, ale przegraliśmy w konkursie rzutów karnych i odpadliśmy. Teraz będzie fajna okazja, aby zrewanżować się Portugalczykom i trochę osłodzić sobie porażkę na mistrzostwach – zaznaczył defensor Monaco.

Glik dodał, że drużyna wciąż poznaje się z nowym selekcjonerem. – Większość z nas nie miała dotychczas styczności z trenerem Jerzym Brzękiem na boisku. Dopiero teraz się poznajemy. Dajcie nam trochę czasu, abyśmy mogli spokojnie popracować. Pracę szkoleniowca można ocenić dopiero po dłuższym okresie. Dla nas momentem docelowym są mistrzostwa Europy, które rozpoczną się w marcu przyszłego roku. Wtedy przekonamy się, czy dobrze wykonaliśmy naszą pracę i pojedziemy na finały, czy nie – stwierdził reprezentacyjny obrońca.

 

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO