Oficjalnie: Kontrakt z Paulo Sousą rozwiązany
29.12.2021

To już oficjalne! Paulo Sousa przestaje pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. O rozwiązaniu kontraktu z Portugalczykiem poinformował na Twitterze prezes PZPN – Cezary Kulesza. 

W środę popołudniu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Początkowo otrzymaliśmy jedynie lakoniczny komunikat, że PZPN nie będzie udzielał dalszych informacji w sprawie kontraktu Paulo Sousy. Okazało się jednak, że podczas posiedzenia podjęto kluczową decyzję, na mocy której umowa z Paulo Sousą została rozwiązana.

Sousa zapłaci odszkodowanie

Zgodnie z tym co wcześniej zakładano, PZPN zgodził się na rozwiązanie kontraktu z Paulo Sousą, ale portugalski szkoleniowiec zmuszony będzie do zapłaty odszkodowania na rzecz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W mediach mówiło się o kwocie 320 tysięcy euro.

Teraz przed władzami PZPN kolejna trudna decyzja, bowiem na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski pojawił się wakat. Wciąż nie jest jednak jasne kiedy poznamy następcę Paulo Sousy, ani tym bardziej kto nim zostanie.