Trenerska karuzela w najsilniejszych ligach Europy
09.10.2018

Davide Ballardini nie jest już trenerem Krzysztofa Piątka w Genoi. Szkoleniowiec stracił pracę po niedzielnej porażce z Parmą (1:3). Zmiana nastąpiła również w Chievo Werona, klubie którego zawodnikami są Mariusz Stępiński (na zdjęciu) i Paweł Jaroszyński. 

Ballardini po raz trzeci został zwolniony z funkcji trenera Genoi. Jego miejsce zajął Ivan Jurić, który został zatrudniony po raz… trzeci. Genoa po ośmiu kolejkach Serie A zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 12 punktów.

Z posadą pożegnał się również szkoleniowiec najsłabszej obecnie drużyny w Serie A – Lorenzo D’Anna. Decyzja zapała po niedzielnej porażce na wjeździe z AC Milan 1:3. Pod wodzą szkoleniowca Chievo nie wygrało żadnego spotkania w lidze: dwa remisy i sześć porażek. W tabeli zajmuje ostatnie miejsce z ujemnym punktem. Włoska federacja odebrała klubowi trzy punkty Chievo za nieprawidłowości przy transferach w ostatnich latach.

Zmiana nastąpiła także w Bundeslidze. Markus Weinzierl zastąpił zwolnionego w sobotę Tayfuna Korkuta na stanowisku trenera zamykającego tabelę VfB Stuttgart. Korkut został zwolniony po porażce 1:3 z Hannoverem 96. VfB Stuttgart wygrał w tym sezonie jedno spotkanie, dwa zremisował i doznał czterech porażek.

To nie koniec zmian. Trenera zwolniła również Huesca. Argentyńczyk Leo Franco Pożegnał się z beniaminkiem hiszpańskiej ekstraklasy, który po ośmiu kolejkach na koncie ma pięć punktów i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO