I liga: Królowie remisów z wizytą w Głogowie. Stal liczy na trzy punkty

12.10.2018
kurs 2.20
I liga
Chrobry - Stal Mielec (obie strzelą, powyżej 2,5 gola)
+

Stal Mielec zajmuje odległe miejsce w tabeli, ale wśród pierwszoligowców znajduje się w czołówce jeśli chodzi o zmarnowane sytuacje. Gdyby nie indolencja strzelecka, pozycja w tabeli byłaby zdecydowanie wyższa. W sobotę o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Chrobry ostatnio znajduje się na fali, dzięki czemu awansował na czwarte miejsce w tabeli. 

Chrobry w tym sezonie odniósł sześć zwycięstw, z czego cztery z rzędu. Klub z Głogowa pokonał GKS Katowice 2:0, Termalikę 2:1, Stomil 2:0 i Garbarnię 1:0. Stal to królowie remisów, szczególnie na własnym stadionie. Zespół prowadzony przez Artura Skowronka na pięć rozgrywanych meczów w Mielcu zremisował cztery i jeden przegrał. Tydzień temu wydawało się, że zła passa zostanie przerwana. W 77. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Grzegorza Tomasiewicza, gospodarze prowadzili z Odrą Opole 1:0. Od tego momentu zgłupieli. Przyjezdni nie tylko zdołali wyrównać, ale mieli jeszcze kilka okazja na wywalczenie trzech punktów.

Zarząd wierzy w trenera

Mielczanie nie przegrali ostatnich pięciu spotkań, ale też i nie wygrali. Wydawało się, że w zajmującym 12. miejsce zespole może dojść do zmiany trenera. – Jako zarząd dokonaliśmy wstępnej oceny i jesteśmy zadowoleni z trenera Artura Skowronka i z pracy jaką wykonuje. Trudno mieć do trenera pretensje, że ktoś nie strzela rzutu karnego czy nie strzela sytuacji gdy dostaje piłkę na piąty metr i ma pustą bramkę. Tutaj trener już niewiele pomoże. Zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że duża część winy leży po ich stronie – podkreślił w rozmowie z oficjalną stroną klubu Bogusław Wyparło, trener bramkarzy i członek zarządu Stali.

Dodał, że liczy na trzy punkty w Głogowie. – Sposób gry, zaangażowanie zawodników jest na bardzo dużym poziomie. Zawodzi nas skuteczność i niestety tych punktów jest zdecydowanie za mało. Mamy nadzieję na przełamanie w Chrobrym, nie ma załamania w zespole, jest mobilizacja – zapewnia Wyparło.

W poprzednim sezonie Chrobry przegrał u siebie ze Stalą 3:5, w Mielcu gospodarze wygrali 3:0. Spodziewamy się, że i tym razem padnie sporo bramek. Powyżej 2,5 gola w Fortunie – 1.96. Inną naszą propozycję jest zdarzenie, że dwie drużyny trafią do siatki za 1.71. Łącząc te typy proponujemy zagrać na obie strzelą, powyżej 2,5 gola – 2.20. Analitycy Fortuny więcej szans na wygraną dają gościom – 2.32, przy kursie 3.05 na Chrobrego. Początek spotkania o godzinie 17.00.

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK