Szybko biega, nieźle strzela. Dwa gole Usaina Bolta w sparingu

12.10.2018

Australijski zespół Central Coast Mariners wygrał mecz kontrolny z Macarthur South West United 4:0. Efektowna wygrana przeszłaby zapewne niezauważona, gdyby nie dwie zdobyte bramki w tym sparingu przez Usaina Bolta.

Ośmiokrotny złoty medalista olimpijski w sprincie wpisał się na listę strzelców w 57. i 68. minucie spotkania. Przy pierwszym trafieniu wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, a następnie popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem z lewej nogi. Przy drugim wykorzystał nieporozumienie obrońcy z golkiperem i trafił do pustej bramki.

Dla 32-Jamajczyka były to nie tylko pierwsze trafienia w piłkarskiej karierze, ale również pierwszy mecz, który rozpoczął od pierwszej minuty. Po golach wykonał gest jak po wszystkich zwycięstwach w zawodach lekkoatletycznych.

Dwoma golami Bolt przybliżył się do podpisania umowy z australijskim klubem. – To wspaniałe uczucie. Cieszę się, że mogłem pokazać światu, że jestem coraz lepszy. Chciałbym zostać Marinerem i grać na moim najwyższym poziomie – powiedział po spotkaniu Bolt.