Liga Narodów: Czy duński dynamit wysadzi O’Neilla?
13.10.2018
kurs 2.30
Liga Narodów
Irlandia - Dania
2

Reprezentacje, które zmierzą się dzisiaj na Aviva Stadium mają swoje niemałe problemy. Irlandia przede wszystkim z powodu wyników, bo jak tak dalej pójdzie to ich kibice zapomną jak to jest wygrywać w meczach o stawkę. Do tego coraz bardziej psuje się atmosfera w kadrze i mogą polecieć głowy. Jeżeli chodzi o atmosferę, to w Danii też mają coś na ten temat do powiedzenia, bo dopiero co zaliczyli największy spór piłkarzy z federacją w historii. Na razie topór zakopano, a teraz trzeba go zasypać punktami.

 

W ostatnich 12 miesiącach reprezentacja Irlandii potrafiła wygrać tylko z USA, w meczu, w którym z kadrą pożegnał się John O’Shea. Co ciekawe w tym czasie nie pokonali nawet w nieoficjalnym starciu Celtiku Glasgow. Dodatkowo skompromitowali się w mundialowym play-off z Danią, przegrywając u siebie 1-5. Tylko nieco niżej, bo 1-4 pokonała ich w prestiżowym meczu Walia. Do tego jeszcze wybuchowy Roy Keane znów nabroił. Podobno podczas letniego zgrupowania krzyczał i przeklinał w stronę Harry’ego Artera i Jonathana Waltersa. Wielu byłych kadrowiczów żąda jego zwolnienia. W przypadku kolejnych porażek nie wiadomo czy z fotelu nie wysadzi się cały duet O’Neill – Keane z resztą sztabu.

 

Duńczycy doprowadzili konflikt z federacją do ekstremum. W towarzyskim meczu ze Słowacją zagrali amatorzy i futsaliści. Ich gra była jednak zdecydowanie gorsza niż zaangażowanie, więc obie strony szybko doszły do porozumienia, byle nie stracić punktów w Lidze Narodów. Efektem była dość pewna wygrana z reprezentacją Walii, po dwóch bramkach Christiana Eriksena. Teraz z powodu kontuzji, pomocnika Tottenhamu zabraknie. Jednak Age Hereide poza tym ma do dyspozycji najmocniejszy skład.

 

Zdecydowanie większe problemy są po stronie gospodarzy, którym mocno posypała się obrona. Poza wspomnianym O’Shea z powodu kontuzji nie zagrają inni doświadczeni gracze: Stephen Ward i Seamus Coleman. W tej sytuacji kapitanem i liderem defensywy będzie Richard Koegh. Co prawda defensor Derby County ma boiskowe doświadczenie, ale w kadrze ledwie 18 meczów. Czy udźwignie ciężar odpowiedzialności? Naszym zdaniem nie. Dlatego m.in. gramy „dwójkę” za 2.30 wystawione przez LVBet. Nie chodzi oczywiście tylko o obronę Irlandii, tylko całokształt. Duńczycy po prostu są mocniejsi i potwierdzą to w Dublinie.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO