Zarząd PSG podjął decyzję w sprawie przyszłości Pochettino?!
02.02.2022

Piłkarze PSG zaliczyli kolejną wpadkę. Tym razem paryski klub odpadł z Pucharu Francji, przegrywając w serii rzutów karnych z Niceą. Kolejne niepowodzenie pobudza spekulacje dotyczące przyszłości Mauricio Pochettino. Według ostatnich doniesień mediów, Argentyńczyk nie będzie prowadzić zespołu w sezonie 2022/2023.

Pochettino został trenerem PSG w styczniu 2021 roku, przejmując zespół po niespodziewanym zwolnieniu Tuchela. Pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca PSG wygrało Puchar Francji, ale poległo w lidze z Lille, a także odpadło z Ligi Mistrzów po półfinale z Manchesterem City. Wyniki były zatem niezadowalające.

Pochettino zostanie zwolniony?

W trwającej kampanii gracze PSG pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski. Przewaga paryskiej ekipy nad drugim zespołem jest ogromna, gdyż wynosi dziewięć punktów. Tylko prawdziwy kataklizm mógłby sprawić, że PSG oddałoby fotel lidera na koniec sezonu.

Sama liga nie wystarcza. W szczególności, że PSG dokonało wielkich wzmocnień, sprowadzając Messiego, Hakimiego, Ramosa czy Donnarummę. Celem paryskiej ekipy jest z pewnością Liga Mistrzów. Tutaj na francuski klub czeka Real Madryt w 1/8 finału. Droga do końcowego sukcesu nie jest zatem łatwa.

Jak twierdzi Foot Mercato, niezależnie od końcowego wyniku, Mauricio Pochettino nie będzie prowadzić PSG w sezonie 2022/2023. Sam Argentyńczyk jest sfrustrowany ciągłymi dyskusjami dotyczącymi stylu gry zespołu. Z kolei Le Parisien twierdzi, że PSG już teraz próbowało znaleźć następcę Pochettino.

Kontrakt 49-letniego trenera obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO