Oleksandr Usyk spełnił swoje marzenie z dzieciństwa. Wystąpił w meczu piłki nożnej
05.02.2022

Zawodowy bokser wagi ciężkiej Oleksandr Usyk wystąpił w meczu piłki nożnej. Usyk pojawił się na boisku w spotkaniu pomiędzy Polissią Żytomierz i Weresem Równe, rozgrywanym w ramach towarzyskiego turnieju Winter Cup 2022. 

Usyk wszedł na plac gry na 15 minut przed końcem spotkania i jak sam powiedział, przekonał się, że piłka nożna nie należy do najłatwiejszych dyscyplin sportu. – Emocje są ogromne. Chłopaki wyszli na boisku, było między nimi kilka kontaktów, a kiedy ktoś kogoś popycha, wstajesz i myślisz sobie: „Och, jesteś sprytniejszy” – skomentował bokser.

Spełnione marzenie

– Dziękuje drużynie, że mnie tak ciepło przyjęła, szybko się zaprzyjaźniliśmy. Jeszcze raz dziękuję Jurijowi Kalitwincewowi i Butkiewiczowi. Bardzo marzyłem o grze w profesjonalnej drużynie. Kiedy byłem jeszcze małym chłopcem, trenowałem piłkę nożną. Tak się jednak złożyło, że poszedłem w kierunku innej znakomitej dyscypliny sportu – boksu. Teraz, w wieku 35 lat, spełniłem swoje marzenie z dzieciństwa – powiedział Usyk po meczu.

Dla Ukraińca nie była to pierwsza styczność z futbolem. Zanim Usyk zaczął boksować uczęszczał na treningi piłki nożnej na poziomie juniorskim, a jego futbolowa kariera zakończyła się w dość spektakularny sposób, gdy na boisku uderzył jednego z przeciwników. Usyk nie wykluczył, że w przyszłości ponownie spróbuje swoich sił na piłkarskim boisku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO