Łukasz Poręba trafi po sezonie do Francji. Zagra w klubie z reprezentantem Polski
07.02.2022

Trwa francuska ofensywa na polskich piłkarzy. W ubiegłym tygodniu Bordeux zapewniło sobie usługi Rafała Strączka od nowego sezonu. Teraz podobny ruch zrobiło RC Lens. Przegląd Sportowy informuje, że Łukasz Poręba od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem. Tym samym dołączy do drużyny Przemysława Frankowskiego.

Od kilku tygodni mówiło się o odejściu wychowanka Zagłębia Lubin. Teraz transfer pomocnika urodzonego w Legnicy staje się faktem. Łukasz Poręba ma kontrakt z Miedziowymi do końca czerwca i nadal będzie mógł grać w zespole z Lubina. Dopiero od 1 lipca zostanie wolnym zawodnikiem i na tej zasadzie trafi do Lens. Na szczęście dla Zagłębia transfer nie odbędzie się zupełnie za darmo. Lubinianom przysługuje ekwiwalent za wyszkolenie. Mówi się o kwocie rzędu 400 tysięcy euro.

Warto dodać, że wg Przeglądu, Łukasz Poręba mógł przebierać w ofertach. Wśród chętnych były także kluby z Serie A oraz LaLiga. Mowa konkretnie o Venezii oraz Granadzie. Ostatecznie padło na Francji i klubie, w którym prawdopodobnie spotka rodaka. Od początku tego sezonu gra tam – bardzo udanie – Przemysław Frankowski, który strzelił już 4 gole na boiskach Ligue1.

Pomocnik Zagłębia w tym sezonie rozegrał 19 meczów w Ekstraklasie oraz dwa w Pucharze Polski. Jest także młodzieżowym reprezentantem Polski, kadry U21.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO